Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Krystal_s #4869 üzenetére

    Ez engem is érdekelne, én is kikapcsoltam a parkolást teljesen (teljesítmény maxra húzással) de bizonytalan voltam abban, hogy ez nem árt-e a lemezeknek, jobb lenne-e egy köztes érték és ha igen, akkor mi.

    Csak nem volt érkezésem megkérdezni, de két Hitachi Travelstar 5K1000-val benevezek a válaszra én is :)

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Krystal_s #4869 üzenetére

    > Values 1-127 permit spin-down, 128-254 do not and 255 disables advanced power management
    > altogether (if the drive supports it).Values 1 to 240 are in 5 second steps, values
    > 241 to 251 are steps of 30 minutes, see the table below.

    Ezt hol láttad? A gyártó adta meg ehhez a típushoz?
    Nem igazán hiszem...

    > Tudnátok ebben segíteni, hogy az energiaszint értékei mennyi másodpercet
    > jelentenek és melyik lenne az ideális?

    Elvileg valóban így működhetne, azaz akár 1-1 érték minimális változása is szabályozhatná a működést, azaz be lehetne hangolni, hogy mikor állna le.
    De ez a gyakorlatban nem így van. A legtöbb esetben nincs ilyen beállítási lehetőség, a köztes értékek nem működnek: valamely szélső értékre áll be a HDD.

    > Régebben kipróbáltam a "Lemezek leállításának akadályozása" funkciót is,

    Ami TÖKÉLETES megoldás ilyen esetben ;)

    > de nálam azt csinálta, hogy látszólag nem növekedett a L/U Cycle Count érték,

    Nem növekedett. Nem látszólag, hanem tényleg nem növekedett - mivel nem volt fejparkolás.

    > viszont ugyanúgy halkan kattogott a HDD, mintha parkolt volna

    Mivel ilyenkor időszakosan más-más pozícióba húzza a fejet a Hard Disk Sentinel, pontosan azért, hogy ne álljon egy fix helyen, ami a lemez adott helyének felmelegedését okozná.
    Pontosan ezért van eredetileg a fejparkolás is - hogy ne álljon egy adott helyen a fej sokáig.

    > és a Win Erőforrás-figyelő Lemezaktivitásnál látható volt, hogy folyamatosan adatot írt a lemezre.

    Ami természetesen nem igaz.
    A valós idejű teljesítménymérés miatt, mivel a Hard Disk Sentinel folyamtosan figyeli a teljesítmény-számlálók változását, minden írás/olvasás itt is számít, amit más program (vagy az OS) végez.
    A Hard Disk Sentinel csak időszakosan ír minimális adatot a lemezre (amikor frissíti a statisztikákat, naplókat változás esetén) ez elhanyagolható.

    > Ez másnál is ilyen?

    Igen: mivel a Windows ugyanúgy működik teljesítmény-számlálók tekintetében mindenhol ;)

    Ld.: High Disk write from HD Sentinel?

    Itt le van írva, hogyan lehet ezt ellenőrizni a valós idejű teljesítménymérés tiltásával (akár egy teszt erejéig).

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Új hozzászólás Aktív témák