Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz Parci #43 üzenetére

    Ha valaki kőgazdahg, akkor nem azért veszi a leg-leg-leg cuccot, hogy kifejezze magát, megmutassa, hogy nekem ez is lehet, én ilyet veszek/használok, ergo presztízs. Nem azért gyárt mondjuk a VW Phaetont (meg most már áttételesen Murciallagot), hogy megmutassa, meg tudja alázni a BMW-t, Mercedest, akárkit? Nem értek én ezekhez a dolgokhoz, sohasem voltag elég gazdag hozzá.

    Visszakanyarodva kicsit az FSP tápokra. Ha kiveszem a gépedből a 30k fölötti 600-as Epsilont és beteszem a 400-as Greent, esélyed sincs megmondani hogy kicseréltem. Mondhatni ezek a tápok konfiglimetesek :)

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • didyman

    őstag

    válasz Parci #43 üzenetére

    Ebben csak az a ferdítés, hogy a tápgyártók elképzeléseivel szemben a tápegység továbbra sem ahhoz kellene kellék legyen, hogy villogj a 4GHz-es proci és a CF X1900 mellett.
    Amiben viszont nagyon nincs igazad: Az Epsilon-hoz képest a kisebb teljesítményű tápok nem rosszabbak! Pusztán kisebb a maximálisan kivehető teljesítmény. Az, hogy elhiteti a gyártó veled, vásárlóval, hogy szükséged van erre a sosem kiaknázott teljesítményre (a Ferrari-val ugye a megjelenése, mint elsődleges szemponton túl azért hajthatsz is, ha akarsz, igaz, vannak, akik csak túráztatják), nem jelenti azt, hogy valóban szükséges is lenne bármikor és még csak jóérzésnek sem jó, hogy ehh, de legalább van. Sőt, ha az Epsilon-ról kiderül, hogy mégsem olyan tartós konstrukció, mint mondjuk egy THN, vagy PFN szériás táp, akkor borul a bili. Most akkor legyen ráírva a sosem (de még közel sem)kiaknázott 6/700W, vagy legyen tartós és legyen rajta csak 400W? A táp nem processzor, hogy megvedd a legdrágábbat, mert az a leggyorsabb, legjobb (legforróbb). Egészen más a feladata, csak manapság el kell hitetni az ellenkezőjét is, hogy el lehessen adni az újat, folyamatosan. A jövőre is kár gondolni, mert fogalmad sem lehet róla, hogy mi lesz a tendencia. Egy négy éves, 450W-os táp elvérzik egy mai processzortól, VGA-tól, mert 12V-on egyszerűen gyenge. Hiába tudott az akkori brutál konfig mellett, ami falta az 5V-ot belőle, elhajtani 10 vinyót.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Új hozzászólás Aktív témák