Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 3P

    tag

    Sziasztok!

    A teszt jól sikerült, de ha lehet kiegészíteném 1-2 személyes tapasztalattal.

    Szóval november elején vettem meg az új gépet, amiben egy Abit AB9 és mellé egy C2D E6300-as proci került 2*1GB 800MHz-es A-Data társaságában, VGA nem számít most, dfe az egy 256MB-s X1900XT lett.

    Sokat hezitáltam a gép vásárlás előtt, hogy 1 magos, 2 magos, Intel, vagy AMD legyen, s a végén itt kötöttem ki. Amikor a C2D mellé voksoltam 3-4 lap volt a lehetséges lapok között nálam: Abit AB9, Asus P5B, Gigabite S3, illetve piict többért még a DS3-as is.

    Sok tesztet néztem, rengeteg fórumot olvastam, s közben ki is jött az Abit 1.5-ös Bios-a amitől ugrásszerűen javult az Abit-hoz való hozzáállásom, s a végén az Abit mellé tettem a voksom, amit eddig nem is bántam meg, egyszerűen szuper ez a lap.
    Ami miatt az Abit AB9-re esett a választásom:
    1. A többiekhez képest jobb hangminőség (nem akartam hangkarit, így ez nagyon is számított, tényleg szép még játék alatt is)
    2. Az árához képesti magas felszereltség
    3. a hőcsöves hűtés (más kategóriába ez sokkal drágábban lehetne, pl DS4), s ugye a hűtésről tuning esetén illik gondoskodni, ha nem akarjuk néhány hónap után a szemétre dobni a lapot.
    Ezen szempontok alapján már szimpi lett az Abit, az akkori 1.5-ös Bios már engedett 440 körüli FSB értéket, s ez számomra elég is volt, hiszen a célom 7*400MHz, azaz 2800 MHz-en való stabil üzem. és lekopogom kopp-kopp-kopp, hogy ez azóta így is megy.

    Persze akinek az extrém tuning a fontos (nekem már a 2800 MHz is az 1866-ról), az se tántorodjon el, hiszen a mai újabb Biosok elvileg ettől az 1.5-től is jobbak. Csak 1 kép ami bizonyítja az 530 MHz- körüli FSB értéket:
    [kép]

    Számomra ez már nem releváns, s emiatt nem is frissítettem, így ezt se megerősiteni se megcáfolni nem kívánom. Azonban amit írtam előtte az tisztán saját tapasztalat. Talán még annyit, hogy egy Artic Cooling 7pro hűtőt vettem hozzá (hőcsöves), amely tiszteségesen el is látja a munkát rettentő hallkan. Idle-ben 39-41°C a proci, s több órás Orthos teszt után, vagy hosszabb filmtömörítés utűán is, vagy játék alatt is csak max 50-52°C-ig ment fel, s a proci hűtőm még ekkor is csak 1600 körül forgot, tehát az is hallk maradt. Nekem ez is nagyon fontos volt, hogy hallk maradjon a gép.

    A cikben van 1-2 negítívum is, de ezek engem nem zavartak amikor vettem.
    - Írják, hogy rosz helyen van az IDE csati, hát ez számomra nem volt különösebben fontos, mert nem is került IDE-s cucc a gépbe, s szerintem egy új konfig esetén nem is kell az IDE, még DVD íróba is jól muzsikál nálam egy SATA-s író. ;) Akinek még is kell azok meg vagy vesznek egy nagyobb ház esetén egy hosszabb IDE kábelt, vagy amúgy is hengeres kábelel kötné össze ami meg amúgy is kellő hosszú.
    - Az FDD helye sem érdekelt, mert már az előző gépembe se kellett 1,44 floppy. Ide sem kellett se installhoz, se Bios cseréhez, mert ez is megy tökéletesen win alol is, akár online frissítéssel is, de ennyire én nem voltam bátor, vagy vakmerő. :)
    - A Bios szine valóban érdekes, de jó ha 2 alkalommal jártam benne, amig mindent beállítottam, bár sok dolgot lehet Win alol is állítani. pl a tuninghoz kapcsolódó dolgokat.

    Aki az Abit-ra szavaz szvsz nem bánja meg mert bruttó 30e Ft környékén nem igazán kap jobb lapot egy C2D alá, amit aztán kedvére tuningolhat, s a cikkben is említett ''hibák'' szvsz. nem is igazán számítanak, ellenben az előnyeivel amit a konkurenciához képest fel tud mutatni... ;)

  • 3P

    tag

    válasz m.lala #48 üzenetére

    Szia!

    Az én véleményem picitfentebb olvashatod, ez persze nem jelenti azt, hogy az S3 ne lenne nagyon jó lap, de hát ugye kinek mi számít... :)
    Én picit féltem a sima S3-tól, mert ugye azon picit gyengébb kondik vannak, s nem tudom, hogy 2-3 év után (pláne tuning mellett) miként fog hatni a stabilitásra. e mellet még a Giganál ott van a melegedő northbridge (az is inkább tuning mellett érdekes), amire illik venni egy nagyon NB hűtőt.

  • 3P

    tag

    válasz Gorneck #50 üzenetére

    Lehet, hogy tévhit de számos teszt oldalon, sőtt az ittani PH-s fórumokon is többen ezt írták, hogy ez a legnagyobb különbség a sima S3 és a DS3 között. De mivel nincs egyik lapom se így mások tudására hagyatkozok. :)

    A NB ugyan azonos hőmennyiséget disszipál minden P965-nél, csak nem mindegy, hogy milyen a hűtés rajtuk. Ezért írtam volt, hogy S3-nál célszerű egy jobb NB hűtést rátenni. A a GB toipicban elég sokan panaszkodtak, hogy az eredeti hűtés olyan forró, hogy égeti az ember kezét. Míg az Abit esetén a hőcsöves passzív hűtés bőségesen elég, hogy langyosan tudja tartani még tuning alatt is. ;)

    [Szerkesztve]

  • 3P

    tag

    válasz Gorneck #52 üzenetére

    Tudom, hogy volt ilyen lapod is. Emlékszem, hogy írtad, amikor vettem a konfigom. A hőmérsékletre a z S3 esetén nem tudok saját tapasztalatot írni, de Abit-nál kifejezetten langyos a NB kézzel foghatóan is és progi szerint is. 15 perc 100%-os proci terhelés után sem ment a NB hőmérséklete 34-35 °C fölé (kézzel is csak langyosnak éreztem), s ugye ez azért nem olyan, mint amit a GB-ről írnak, hogy égeti az ember kezét.

    De igen, igazad van, akinek ez nem számít, azt ez ne befolyásolja!.
    Mondjuk azt nem tudom, hogy mennyire befolyásolja a magas hőmérséklet hosszú távon a lap megbízhatóságát, erre csak később lesz vélhetően tapasztalat. Egyébként biztos vagyok benne, hogy az S3-as is nagyon jó vétel az áráért. A döntés pedig kinek-kinek a saját szempontjai alapján történik. ;)

  • 3P

    tag

    válasz Gorneck #55 üzenetére

    Picit elemntünk off-ba... :)

    Nem, nem alapon, hanem 2800 MHz-en, azaz az FSB nálam is kereken 400-on megy. A proci hűtőm egy Artic Cooling Freezer 7pro.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák