Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz nahat #29 üzenetére

    Neked, és az összes 125 MHz fölé húzó embernek figyelmébe ajánlom a következő tesztet [link]. Itt leírják, milyen fázisai vannak egy egér reakciójának [link], itt [link] leírják, hogy miért kell a magasabb frekvencia, itt [link] pedig azt írják le, nagyjából milyen sebesség kell egy játékosnak. Az egészet összeolvasva és felfogva annak kell kijönnie, hogy az egér tökéletesen a lineáris tartományában irányítható. Utána jön egy negatív gyorsulásos rész, majd az egér beadja a kulcsot. Annak is le kell jönnie, hogy a 2 m/s-s gyorsulás még alacsony szenzis játékra is elég. Nomármost, itt [link] a teljesítménygrafikon, amiből azt látni, hogy az X7 több mint 2 m/s-ig tökéletesen irányítható még 125 MHz-en is, megver egy rakás 1000 MHz-s egeret, csak a legjobb logitechek verik meg, ami azért ''kicsivel'' drágábbak. Szóval nem olyan rettenetes nagy baj, hogy csak 125 MHz-n megy.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Loha

    veterán

    válasz nahat #35 üzenetére

    Sosem értettem miért van mindenki oda azért, hogy hány Hz-en frissít az egér. Az számít, hogy az egér ne ''hibázzon'' és akkor nem fog ugrálni a kurzor... és ezek az X7-esek nem hibáznak... Nálam pl csak 100Hz-en megy, mert PS/2-re van dugva. De kicsit gondoljuk már végig, hogy a TFT-k többsége 60Hz-en frissít, plusz ugye még a folyadékkristályok késleltetése, aztán ott van még, hogy kb. 20 és 50 közötti pinged van... Szóval 125Hz-es egérfrissítés ms-ra (pingre) lefordítva meg 8ms-os válaszidőt jelent... a jatékban tehát az egér gyorsabban reagál mint a képernyőd, vagy mint a neted, arról nem is beszélve, hogy gyorsabban reagál mint maga a játékos....

    Egy lényeges hibája van az A4Tech X7-es egereknek, ez pedig a presztízs hiánya... Ha Logitech egered van azt gondolod, hogy az kira, mert egy csomó pénzt kiadtam érte meg az összes prónak olyan van, tehát ha bénán játszol akkor csak a te hibád lehet... A A4Tech-el tolod, akkor meg tuti az egér tehet róla, mert nem hiába kerül harmad annyiba mint egy Logitech, biztos egy kalap szar az egész...

  • Loha

    veterán

    válasz nahat #37 üzenetére

    Én is azt tapasztalaom hogy aki kicsit is komolyan gondolja a játékot, az CRT-t használ.

    TFT tipusától függően 60-75Hz-et szoktak bírni, talán van amelyik 85-öt is, de ahogy én láttam az alap tipusoknak amik mennek 75Hz-en szarabb a képük 75-re állítva mint 60-on.
    De sztem nem is frissítés a gond, hanem még mindig az egész technológia, a folyadékkristály az folyadékkristály reakcióideje mindig lesz...

    Az ms 3.0-át azért kell 1000Hz-re húzni, mert ha megnézed a tesztet, akkor látszik hogy még 1m/s-ig sem lineáris a grafikonja, tehát 1m/s feletti sebeségnél már nem az igazi, magyarul még talán én is zavarba tudnám hozni :) , viszont 1000Hz-en meg majdnem 1,5m/s-ig bírja, ami már nem rossz. A tesztben szereplő leggagyibb X7-es viszont 125Hz-en 2,2m/s-ig tökéletes, tehát 125Hz-en veri az 1000Hz-re húzott ms 3.0-át meg az szinte az egész mezőnyt, kivéve persze az 1000Hz-re húzott MX500-ast, ami vmi elképesztően teljesít :Y , mondjuk 4m/s-ra, nem tudom, hogy képes-e egyáltalán az emberi kéz... :U

    Ismeretségi körömben most sokan beújítottak Logitech G5-re, aztán a tesztben még az 1000Hz-re húzott ms 3.0-ától is kikap... Sztem én is jól döntöttem, hogy nem a lézeres X7-est vettem, hanem ''csak'' a 2000dpi-s hagyományost. Ja, ha már ms, akkor az ms 4.0 nem csoda hogy leszerepelt mint játékos egér, mert a teszt szerint már 0.8m/s után nem lineáris a grafikon, tehát 125Hz-en komoly játékra alkalmatlan, és mivel nem lehet ''tuningolni'' ezért menthetetlenül mehet a sülyesztőbe...

    Tesztből meg az derült ki, amit a pro gamerek már maguktól is tudtak, hogy Logitechből a legjobb választás még mindig az MX518.

    Szerintem ez a vita hasonló lehet, mint amikor az xp-k megjelenésénél 60 hz-en mentek a játékok amíg meg nem oldották a 100 hz-re való kimerevítést.

    Elvileg ezt pontosan meg lehet mérni, hogy mi után lát az ember vmi vibráló dolgot folyamatosnak, csak ezt meg a pillanatnyi kipihentségi szint, meg olyan dolgok befolyásolják, hogy a periférikus látómezőnkben van, vagy pontosan ráfókuszálunk arra a vibráló vmire... de kb. 85-120Hz között van.

    Sztem inkább az olyasmi vitákra hasonlít, hogy hány fps-től folyamatos egy játék... és itt jön az ugye, hogy a játék sem fog 1000FPS-el menni valszeg, szóval egszerűen nem értem mi dolgozná fel 1ms-os késleltetéssel az egeren kívül az adatokat...

    Tehát számomra egyértelmű, hogy az USB tuningnak csak annyi az értelme, hogy növeli az egér teljesítményét, de úgy, hogy csökkenti a válaszidőt, hanem az egér elektronikájának a túlhajtásával növeli annak teljesítményét. Ha egy egér 125Hz-en jó, akkor ugyan olyan jó lehet mint egy 1000Hz-re tuningolt és ott már jól teljesítő egér.


  • Loha

    veterán

    válasz nahat #39 üzenetére

    A tesztelő ezt írja a tesztben: Overclocking the USB port had no effect on the maximum response rate. Magyarul az USB tuning nem befolyásolta az MX518 teljesítményét ezért nem volt értelme húzva is tesztelni. SZVSZ 125Hz-en is olyan a teljesítménye ami minden komoly gamernek is elegendő, nem hiszem, hogy zavarba lehetne hozni...
    Lehet hülyeséget mondok, de úgy tudom, hogy nem megy, vagy nem szeret 500Hz fölé menni az MX518. Ha nekem MX518-am lenne, és kényelmesnek érezném hosszú távon is, akkor eszembe sem jutna lecserélni amíg ki nem nyiffan.

Új hozzászólás Aktív témák