Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nahat

    tag

    válasz Loha #36 üzenetére

    A TFT-ket mai napig nem szeretik használni nagyobb szervezetek játékosai, mert nem tudják azt a teljesítményt hozni mint CRT-k esetében, szóval nem egyszer előfordul, hogy csapatok visszamondják a jelentkezést, mert az aktuális vrseny szervezőgárdája TFT-ket szerzett be. Én nem használok TFT-t, hagyományosabb típusú monitorom van, felbontástól függően 100-120-150 hz-es beállítással, de biztosan nem lehet a TFT-ken a frekvenciát feljebb venni? Véleményem szerint 100 Hz alatt alkalmatlan egy monitor a versenyszerű játékra, de úgy gondolom a TFT-k alapvetően nem elegek hozzá. Ezt a különbséget akkor érzékeli az ember, amikor pl fejre akar rántani, kis pixeldarabot gyors mozdulattal pontosan el akar találni, illetve alapvetően az egész másabb folyadékkristályos megoldásban.

    Az A4tech valóban nincs kellően bereklámozva logi-razer-ms szinthez képest, de, hogy azért vegyen valaki logitechet mert azt használják a ''pro-k'' ez nekem azért sántít, mert igazából a ms 3.0-s egérkét használják a legtöbben, 400 dpi-vel, de 1000 hz-re húzva. Én sem azért vettem logitech egeret mert túl sok asztalon láttam volna lanokon, hanem mert alapvetően jó véleményem volt a logitech egerekről. Szerintem az A4tech x7-es egere is pont azért fog kimaradni a komolyabb elsőosztályú játékból, mert nem tették lehetővé az otthoni frekvenciaváltás lehetőségét. Így már viszont jogos, ha egy játékra izgulós gyerek nem A4techben gondolkodik, ha más gyártók ezt lehetőséget biztosították.
    Sokat írtam, de azt akartam kihozni igazából belőle, hogy jobb fajta CRT monitoron 100 hz-es beállítással, egy 1000 hz-en használt egér sokkal stabilabban mozog, mint az alap 125 hz-es windows beállítással. Szerintem ez a vita hasonló lehet, mint amikor az xp-k megjelenésénél 60 hz-en mentek a játékok amíg meg nem oldották a 100 hz-re való kimerevítést. Volt akik nem vették észre, hogy remeg a kép, véleményem szerint hatalmas a különbség. Amúgy ha azt vesszük ott az akkoriban (de talán most is) marha drága és jól bereklámozott ms explorer 4.0-ás egér (a legendás 3.0 utódja) ami tökéletesen eltünt a süllyesztőben, mert nem lehetett 125 hz-nél magasabbra állítani az órajelét. A versenyszerű játékra alkalmatlan volt, mert a nála 2-3 évvel öregebb egerek lekőrözték, és a mai napig is tökéletesen megállják a helyüket. A lézeres technikára azért nem térek ki, mert az meg már eleve egy nem jól működő megoldás, szerintem el is fog tünni az egész próbálkozás és másik irányba fog fejlődni a dolog.

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

Új hozzászólás Aktív témák