Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    Hát, mindenkinek igaza van a saját szemszögéből. Azt kell figyelembe venni, hogy a csúcs kategóriát meg kell fizetni. Az ár sosem lineárisan nő a megnövelt teljesítménnyel vagy szolgáltatással, hanem annak presztízsértékével exponenciálisan nő. Ha nem így lenne, sokkal többen járnának Ferrarival, pl.
    Így meg midenki eldönti magának, hogy 3-6-10k HUF pénzt ad ki ventiért pár dB küllönbségért és hosszabb élettartamért.
    Most azt néztem, hogy ha 150 000 órát írnak a Noctuára, az 17év folyamatos üzem... De egy háztartási körülmények között kinek van erre szüksége? Csak az vesz ilyet, aki leszarja az árat vásárláskor. Mi, akik meg nézzük az árat, hőbörgünk... ;]

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Bigkoko #120 üzenetére

    Nekem csak a tápomban van Silent wing. Állandóan forog, igaz nagyon lassan, nem tudom mennyivel. De az a helyzet, hogy mikor 10cm-ről hallgatózom, akkor sem hallani. (Lehet azért is, mert Itt Pesten, forglmas helyen, zárt ablakok mellett is nagyobb zaj szűrődik be, mint amennyit ez a venti kelt.) Lehet, aki nagyon oda van a Noctuáért, az egy szar típusról ugrott egyből Noctuára, és nem próbált közteset. Egy jó bordával én a budget kategóriával (AC 12cm PWM) is teljesen elégedett vagyok, mert asztal alatt az is virtuálisan zéró zajt kelt kb 500-500 fordulaton. Az a helyzet, hogy a 1,5TB WD HDD a leghangosabb így is desktop módban.
    Szóval én nem tudom, mások hogyan építenek gépet, de az én szinte zéró hangú, tunningolt gépemhez elég a 2e Ft-os venti. Majd 17év múlva meglátjuk mennyit romlik a ventillátoraim állaga.... vagy nem. :U

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz kolopele #128 üzenetére

    Ez így igaz. Amikor kell az erő, biztosan számít mondjuk 5dB különbség? Videószerkesztésnél nem kell a max erő, csak renderelésnél, játéknál. Hátéknál a hangfal vagy a füles megoldja a gondot, renderelésnél, meg ülök a gép előtt. Persze nem győzködni akarok senkit, viszont érdekel, mi az a felhasználási terület, mikor 100%-on, huzamosabb ideig hajtva a gépet is számít-e az, hogy egy 12cm-es venti esetében mondjuk 35dB vagy 25dB és akkor már nagy értékekről és nagy különbségről beszéltünk. Mondjuk hang stúdió? De ott sem feltétlen... mert nekem nincsen ötletem.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz #16939776 #132 üzenetére

    Mit értesz az alatt, hogy itt? Mármint nálatok a munkahelyen? Tényleg, mondjuk egy mérnök irodát el tudnék képzelni, ahol open officeban különböző folyamatok mennek egy légtérben, mint tervezés meg renderelés, és a renderre nem használnak külön parkot. Ez így már életszerű, hogy számíthat már 2-3-4-5dB is sok gép esetén.
    Vettünk itthonra egy használt, de felújított (új gyári ventik) Dell T3600 workstationt és azt kell mondjam rá, hogy nagyon hangos. Ez a fix fordulatos 2db 6cm-es, táp ventik miatt volt. (Amit nem is értettem, mert, hogy 85+ Gold minősítésű. És volt, mert kicseréltem a Ventiket, és beállítottam nekik egy alacsonyabb tápfeszültséget.)

    (#131) kolopele Pont emiatt kezdtem felvetni a kérdést, hogy tényleg hol számít, akár 10dB, de mondjuk 2-5dB. Mert bben nem csak az emberi fül játszik szerepet. Az agyunk diszkontálja az állandó zajokat, adaptálódik és ezért különböző hangerőnek halja őket..

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák