Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • demagóg

    aktív tag

    válasz tihi #9 üzenetére

    ... de 1 ujsagiro azert inakbb ne irja, o ragaszkodjon a hivatalos dolgokhoz...

    Szerintem ez egy szélmalomharc, és teljesen felesleges. A szakmai (?) újságírás egy része is elbulvárosodott. Mivel ma már szinte bárki lehet újságíró, nem lehet és nem is kell tőlük elvárni a szakma által megkövetelt precizitást (hiszen ők is csak a partvonalról figyelnek). Ezt a mínuszos dolgot is nekik köszönhetjük, mert éppen ők terjesztették ezt így el (és még meg is magyarázzák, ha kell). Az olvasók meg ezt befogadták, megszokták. Tudják, hogy miről van szó. Győzikés műsort is a győzikét nézőknek "győzike szinten" kell előadni. Finomabban: a szakmai újságírást szerintem csupán csak egy, a hivatalossal egyenrangú "tájszólásnak" kell felfogni. ;) A köznyelvben már egyáltalán nincs szükség a szakmai berkekben megkövetelt nyelvezetre. Ha nagyon erősködik valaki akkor meg néhány nagyokos úgyis kiosztja ("újságírók" is). Aki meg mindkét táborral kapcsolatban van, idővel megtanulja a trehány szöveg "röptében konvertálását". Ha azt mondod "kötőjeles DVD", azt megérti néhány ezrelék. Ha azt mondod "mínuszos DVD", azt megérti mindenki, a néhány ezrelék közben mosolyog vagy mérgelődik. Én már inkább csak mosolygok. :DDD

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Új hozzászólás Aktív témák