Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Boond

    addikt

    válasz #32839680 #3 üzenetére

    1. komment igen lehet kérni az újat március óta kb.

    2. komment, nincs a meglévő lapcímeden is korábbi iptv szolgáltatás? Mert pl az is lehet ennek az oka.

    3. komment, minek, ott van a telekomtvgo ami az előfizetéshez jár, és 2 felhasználó a box-ok mellett használhatja, sőt akár ismerőssel, családon/rokonságon belül is megoszthatod. Tablet, telefon,pc-n, de pl pc+tv komboval tv-n is. Később elvileg lesz tv-re is direkt app, vagy ilyesmi...

    Amúgy a cikkben én úgy látom, mintha lenne pár pontatlanság...

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz Pingüino #40 üzenetére

    Nem, múltkor kérdeztem, és 3 box, nem számít bele a telekom tvgo-ba. Tehát 5 eszközt lehet regisztrálni, és 2 felhasználó használhatja egy időben. (az esetleges box-ok mellett).

  • Boond

    addikt

    válasz Pingüino #51 üzenetére

    A fiókok számát nem tudom. De ha megnézed a telekom fiókodat (függetlenül attól van-e tv-d vagy sem).
    Lesz ott egy Meghívó vagy milyen menüpont, ami akinek van tv szolgáltatása, nem üres, és ott tud meghívni másokat (másik telekom fiókot), hogy használhassa. Ebből kifolyólag feltételezem, hogy lehet egyszerre többet is, de arra is vonatkozik a (telekom) tvgo 2 aktív paramétere.

    telekom.tvgo.hu

    Egyébként ez jár az összes előfizetéeshez. Régi iptv, sat, ilyesmi.Sőt a sat-nál 1 hete talán megjelentek a hd csatornák is, tvgo-nál.

    "Meg ez mire rögzít? Mert a regi hddre."
    felhőbe. a régihez képest jóval nagyobb a korlátozottsága. Csak "pár adást" lehet rögzíteni - tehát nem te döntöd el, mint a réginél, hanem a jogtulaj. És azt is 30-90 napig tarthatod meg felhőben, x perc mennyiségig, a hosszabb idő az plusz díj a felvételi opción túl.

    Ebből a szempontból a régi iptv jobb.

  • Boond

    addikt

    válasz azbest #60 üzenetére

    Van archív funkció, ott visszanézhetőek egyes dolgok külön felvétel nélkül is. A felvétel opció ettől eltérő dolog, és a smart box funkciói közé tartozik, az archív tv meg a tvgo része inkább (bár állítólag a sima smart box is tartalmazza). Felvenni viszont tvgo-nál nem lehet, csak az eleve rendszer által rögzitett felvételeket.

    "Egyébként, ha jól emlékszem törvényi kötelezettség is archiválni a teljes leadott műsort."
    ez nem a telekom kötelessége, aka nem a szolgáltatóé.

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz SidCorky #61 üzenetére

    Szia!

    felhívtam a telekomot, mert érdekelt ez a vitatott téma, szerintük, ez nem lehetséges. Hivatalos tájékoztatás nincs erről, hivatalosan legalábbis. Amit elképzelhetőnek tartott, hogy a box, használható máshol is, és esetleg telekom tvgo eszközként funkcionálhat ilyen esetben. DE magát a rendes, otthoni szolgáltatást, nem érheted el, mert az helyhez kötött.

    Ez a hivatalos tájékoztatás, lényegében. Direkt megkérdeztem a cikk kapcsán.

    "Ha megengeded, inkább a saját tapasztalataim alapján írok cikket, ami pedig az, hogy a budapesti lakásból Zamárdiba vitt boxon iPhoneról megosztott Telenor mobilnettel tudtam tévét nézni."

    Viszont örülök, a válaszodnak, mert ez így érdekes. Ezek szerint nem hivatalosan, mégis más lehet a helyzet... vagy a fenti okból kifolyólag lehet illúzió (mivel a telekom tvgo és a smart box otthoni felhasználása között túl sok különbség már nincs, talán a felvétel opció, meg ilyesmi lehet eltérés...)

    Ha ez igaz, akkor viszont a tvgo felhasználók számát kell csökkentse, vagyis ezt ki lehet próbálni, további két mobil eszközzel így van-e.

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz vampire17 #75 üzenetére

    Tehát akkor lényegében a cikkben valótlanságot állítanak, nagy magabiztossággal. Ahelyett, hogy "egyes esetekben mehet máshol is, de erre jelenleg inkább a telekom tvgo-t ajánljuk". Ez korrektebb lett volna.

  • Boond

    addikt

    válasz vampire17 #77 üzenetére

    Oké vegyünk egy példát, kritikus vagy, aki bemegy xyz étterembe, ugyan azt a kiszolgálást kapod, mint egy átlag vendég? :) (nem biztos).

    Vagy ez vagy, "szerencséje" volt.

    Közben megkértem ismerőst, akinek van digi és telekom is, hiába rakta át digi rendszerre, több féle módon, nem ment. Telekom mobil nettel meg ugyan úgy 10 mp-s dolog történt mint nálad. Tehát biztos, hogy nem általános. Ezért nem is hivatalos, ha vhogy megy is egyes kivételes esetekben, vagy béta tesztelőknek.

    De ha ez egy jövőbeli fejlődési irány, az nem rossz... ötlet feltétlenül... - de erről szó sincs ugye...

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz devil-k #79 üzenetére

    Apple tv, ha jól tudom már most is megy. Az, hogy van-e hazai (magyar nyelvű) csatorna azt nem tudom, de nem kizárt, hogy nincs.

    Szerencsére, a tv-ben nem csak sztárban sztár megy. Ilyeneket nézni sem nagyon érdemes, nem hogy felvenni....

    És még mindig vannak premierek tv-n is, vagy egyéb érdekességek.

  • Boond

    addikt

    válasz SidCorky #85 üzenetére

    :)

    Értem, köszi. Egyébként érdemes lehet, lenne utána járni egyszer ennek a témának. Mert egy itteni ismerős digi hálózatból próbálta ki, nem ment, se vezetékes, sem mobil fronton. Telekom mobilnetről meg 10 mp-ig ment, után leállt.

    Az is feltételezi vki, hogy ax-es wifi-vel mehet talán csak.

  • Boond

    addikt

    válasz Dr. Oid #93 üzenetére

    Valóban "béta", úgy tudom a chip hiány volt az ok, a korai elindításnak... talán ezért sem köteleznek mindenkit az átállásra, még. De előbb utóbb a 3 platformot (sat/régi iptv - smart box) valószínüleg összefogják szinkronizálni, és csak egy maradhat... gondolom évek kérdése max.

    Állítólag van ilyen távlati terv, ami a cikkben említésre került... de az még a "béta" állapot, hibák javítása, csiszolgatás miatt odébb van. Mindenesetre jó lesz ez csak még idő kell neki.

    Aki meg hordozni szeretné, annak ajánlom a tvgo-t, sokkal jobb megoldás, mint kísérletezgetni :)
    Ráadásul azt is át tudja játszani tv-re, akár laptop, akár többletről, szerinte ideális, és nagyon jó dolog :)

    "- A műsorújság továbbra (...)"
    Őszintén szólva, ezek engem egyáltalán nem zavarnak, nem tekintem hibának, hiányosságnak. Sőt szuper, hogy az összes csatornát egy görgetéssel látom, hol mi megy :)

    Sosem értettem vki miért szeret szelektálni... :)

    "- Az összes, nem is előfizetett csatorna"
    Nálam ilyen nincs. Legalábbis, sat/tvgo-nál nincs.

    Viszont ez más szolgáltatoknál is lehet így van. Már mint látható, ha a csatorna is látható pl kábeltvnél.

    Ezekre a csatornákra amúgy szerintem beállításokban tudsz beállítani pin kódot vagy vmit, és akkro lehet a epg sem látszik, egy próbát megér, máskor.

    "- Élő adás megállításakor néha elindul rendesen, néha nem, olyankor buktad"
    kép hiba itt is akad néha... de nem szoktam megállítani :)

    Ezek úgy látom tipikus hibák... anno volt iptv-m próba hónap. Ott is tipikusan ezek a hibák voltak amit írsz.

    Amúgy vezetékesen javasolják, úgy is dobálta a netet?

    "- Tudom, hogy ez így van tervezve, de rohadt bosszantó, hogy az összes rtl-es csatornán le van tiltva a tekerés előre, még felvételben is"
    Nah ez durva... még jó, hogy nem nézek rtl-t :D Max ha vmi jó film megy... azt meg nem tekerem :D

    Szerintem azért van egyelőre doboz, mert ez egy bevált formula, más szolgáltatoknál is. Másrészt, nem biztos, hogy mindenkinek van hozzá okos tv-je tudása stb.

  • Boond

    addikt

    válasz Dr. Oid #95 üzenetére

    Nem biztos, az első box ingyenes, de a többi havidíjas. Idővel simán profitot termel. Én 2016-ban vettem a boxom, ha most durván számolok akkor is bőven visszajött az ára. (Nem telekomhoz).

    Ha szolgáltatónál béreltem volna egyet, akkor 2-3xosát fizetném már az árának.

  • Boond

    addikt

    válasz tothbe #97 üzenetére

    "nem telekom-ról tett említést Boond, ahol ő megvette a boxot."
    Egyébként nem is a szolgáltató által kínált box-ot néztem ki, hanem egy másikat. Igaz Amiko van a szolgáltatónál is, de az arra a célra megfelelt.

    Én egy bőven 20k körüli, feletti boxot vettem, ami egyben média center is, tehát több funkciós, akár még iptv-re is alkalmas dvb-c mellett.

    A másik az fele ennyi, amiko volt, az direkt tv-zés miatt mert régi a tv, és nem tudja a digitálisat, de ragaszkodtak/nak hozzá. Mondjuk youtube azon is ment egy darabig... wifi képes, de kisebb a tudása, jelentősen.

    A boxok, azóta is köszönik szépen jól vannak, pedig 5-6 évesek. Az amiko távirányítja, az valóban amortizálódott valamennyire (egyes gombok már nem feltétlenül működnek, de a lényeg igen). Még így is bőven plusszban lennék, ha azt cserélném.

    Az amiko-nál kb 6x a megtérülési ráta. (kb 600-800 ft/hó lenne egy box és úgy 2 db van., mind saját.)

    De mint írtam ez telekomtól független. Telekomnál nem lenne értelme saját box-nak, így ez a kérdés, sem merül fel. (másrészt nekem tv-zéshez nem feltétlenül szükséges box, simán tv-n is megy egyébként).

    "A másik ok pedig, hogy azt a dobozt csak itt tudod használni, semmi másra nem jó. Ergo ha szolgáltatót váltasz akkor csak van egy adag extra szemeted."

    Telekom esetében igen. De sem a diginél, sem nálunk helyi kábeltv-nél, sem egyéb szolgáltatónál ez nem feltétlenül merül fel, nincsenek ilyen megkötések. Nyugodtan lehetnek saját eszközeid.

    Telekom, és Voda esetén személyre szabott box-ok, vannak, saját rendszerrel, iptv-vel, az teljesen más téma. Csak arra akartam rávilágítani, hogy amit említettél, hogy a box, az költség - mínusz a cégnek, ez nem feltétlenül igaz, minimum 0-ára kijönnek, de szerintem simán profitot is tudnak elérni vele.

    Ráadásul, én a kábeltv-t akár telefonról is elérem, a box-on keresztül, egy android appal, ha nagyon akarnám. Legalábbis van ilyen lehetőség is. Meg akár lejátszóként is tudnám hasznosítani, dlna-t stb is tud.

    Nekem megérte.

    Egyébként távirányitóval kapcs, érdekesség, daewoo tv-m volt, plazma, annak a távja, mai napig jó, a tv már nem. A sony-nál meg a tv jó, a táv ment tönkre, nagy részt... bár azóta sem cseréltem, annyira nem fontos. Használom a tv gombjait pl kikapcsoláshoz :) úgy sincs messze... meg össze van kötve pc-vel...

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz tothbe #102 üzenetére

    igen annyiból nem reális a téma, hogy telekomnál megvenni sem tudnád, ha akarnád sem. amúgy a 20k körüli box nem feltétlenül olcsó, de nem is drága, pl egy 60-100k-s boxhoz, ami még nagyobb tudással bír. Mondjuk ezek bőven többek már egy átlagos boxnál.

Új hozzászólás Aktív témák