Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    válasz Teasüti #51 üzenetére

    "Tipikus eset (de nem az egyetlen) mondjuk egy tanítási óra, vagy előadás, stb.
    Én sztem igen is fárasztó mindig lehalkítani a telefont az óra kezdetével, majd végeztével meg vissza.
    "

    Jó a példa. Munkahelyemen egy ideig helyettesítenem kellett az egyik ügyfelest. A helyen - egész napos emberforgalom, olyan, mint egy könyvtár - se az ott dolgozó(k), se a kutatók nem használhatnak telefont. Nem kell kikapcsolni - régebben ki kellett - elég lehalkítani. Őszintén megmondom elég sokszor elfelejtettem némiítani. Azután meg égett a pofám, hogy jár a szám, közben meg én nem tartom be szabályt.
    Nos meguntam és összeraktam egy automatizmust, ami a munkaidő kezdetén - fix 7:45 - lenémítja a telefont, aktiválja a rezgőmódot, majd a munkaidő végén - változó 16:00; 18:00; 12:45 - viszaállít mindent.
    Azóta nem ég a pofám...

    "...Azóta nem vagyok hajlandó a telefonommal szöszölni ilyen alkalmakkor, pont azért mert ez egy felesleges művelet az ember életében, amit naponta többször is el kell játszania és biz' Isten el fog maradni pár alkalommal, aztán meg peche van."

    +1

    "...illetve éjfélkor sem kelek fel (mert addig szükség van a kapcsolat rendelkezésre állására), hogy repülőbe tegyem a telefont."

    Rendszeresen elfelejtettem éjjelre repülőbe tenni. Aztán morogtam, ha késő éjjel/hajnalban valamelyik unatkozó ismerős, vagy kevésbé ismerős felzörgetett. Nos egy ideje 23:30-kor -> repülő, munkanapokon 6:15-kor vissza, hétvégén 7:15-kor. Kettővel kevesebb ránc a homlokomon. ;]

    Az E-Robot olyan, mint a Tasker. Feladatok ütemezésére szolgál, csak magyar fejlesztés és talán kicsit átláthatóbb. Próbálkoztam a Tasker-rel és azt kell mondanom, hogy kiváló program! Etalon-nak is lehetne mondani azon a területen, amire készült. => Feladatok automatizálására.
    Az E-Robot ugyanezt tudja. Talán annyira nem szerteágazó, mint a Tasker, de cserébe, azoknak, akiknek idegen a Tasker logikája talán emészthető(bb). Ami nem jelenti, hogy az olyan egyszerű lenne, annak is meg kell érteni a logikáját, különben felülünk a szopórollerre. :U

    Teasüti:
    Köszönjük a cikket! Remélem lesz folytatása. :R

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák