Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ABE

    őstag

    válasz tibi666 #2 üzenetére

    Mi (Csemikével) most csináltunk autós túrát az USA-ban, és a következő a tapasztalat: ha nagyon olcsón akarsz kijönni, lehet "wreck"-et bérelni olcsón, de nem mindenhol van ilyen lehetőség. A wreck jelenthet akár tényleg szakadt roncsot is, de olyan autót is, ami mondjuk 2-3 éves. Egy fiatal wreck nem feltétlenül olcsó, főleg New York környéke tűnt drágábbnak autóbérlés szempontjából.

    Elég sok weboldalt végignéztünk, mi új autót akartunk, hogy legyen hozzá rendes szolgáltatás, és ne rohadjon le az út szélén. 8 napra 270 dollár volt egy Dodge Caliber bérlése, vagy 260 lett volna a Ford Focus. 300 fölött van pl. Chrysler Sebring (kb. Passat-Mondeo méret), vagy egy terepjáró meg már 500 körül lett volna, de ezek már többet is fogyasztanak, meg 2 személyre nem kellett nagyobb. Egy economy vagy compact kategóriás autó 8-10 literből elmegy motortól függően, s ez szerintem fontos, mert nem annyira olcsó most a benzin: 1 gallon (3.8 liter) átlagára olyan 2.6-2.7 dollár körül alakult, ami olyan 140 forint/liter. Ha valami nagy dögöt akarsz etetni, ami megeszi a 20 litert, akkor már nem olcsó mulatság az autózás. További költség volt nekünk az LDW (loss damage waiver) biztosítás, ami 175 dollárt tett ki, cserébe minden anyagi felelősség alól mentesültünk az autó bármely sérülése esetén. Ilyen biztosítás nélkül szvsz öngyilkosság autót bérelni.

    Általában van lehetőség arra, hogy máshol add le az autót, de ezért plusz pénzt kérnek. Plusz lóvéba kerülhet még, ha nem vagy 25 éves, vagy ha több sofőr is van. Hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

    Írok majd egy nagyobb lélegzetvételű bejegyzést, én nyáron egy táborban dolgoztam, és csak utána jött az utazás, talán érdekelne valakit. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák