Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Angel1981 #15 üzenetére

    Én is osztom a kolléga véleményét, bár eddig akármelyik topicban is próbáltam kifejteni mindig süket fülekre találtam.

    És meglepő, hogy mindig jön 1-2 ember, akik igenis megmagyarázzák, hogy ez mért fontos sok sok sok ember számára, és, hogy mért is éri meg azt az ~ 1000 euro-t...

  • Dany007

    veterán

    válasz hakosh #18 üzenetére

    Nézd, a viták legvége mindig azzal a kiegyezéssel zárult, hogy aki rendesen tele van basz**a pénzzel (már elnézést) és úgy érzi, akkor vegye meg.
    Mert azért azt eddig se tagadta senki se, hogy ~ 1000 euro / 300 ezer forint 3 havi magyar átlagfizetés. Ennyiért meg már elég komoly laptopot lehet kapni. Ezzel is csak azt akarom mondani, hogy érdemes jól meggondolni a szükségleteket.
    A gond tényleg csak az - amit már korábban is említettek - , hogy egy átlag tablet funkcióit simán ellátja egy 100-150 ezres telefon is, 3,5-4 colos kijelzőn. Plusz ennyiért már van benne GPS, meg telefonálni is lehet vele.

  • Dany007

    veterán

    válasz hakosh #24 üzenetére

    Szerintem ha már szórakozást ezen belül is a filmezést nézzük, akkor inkább nézek filmet egy ~ 42 colos full HD tévén, karöltve egy átlagos házi-mozival, mintsem egy 10 colos tableten.
    Mert szerintem a 4 col és a 10 között ugyan van különbség, de ilyen szinten már édes mind1, mert ha már szórakozás és filmezés, akkor az nálam a 30-40 colos tévénél kezdődik, nem egy zsebkészüléknél.
    Arra pedig, hogy az ember utazás közben elüsse az időt filmezéssel teljesen jó a 4 col.
    Szal érted mire célzok? Egy bizonyos szint alatt már olyan mind1 az a pár centi különbség.

    De persze te tabletről akarsz tévén filmet nézni? :F Pedig arra (is) ezer millió jobb megoldás van. És a távirányító? Vagy majd futkosol oda a tévéhez ha épp ki kell futni wc-re? : ) Vagy egyéb... Ez nekem inkább visszafejlődésnek tűnik.

    Nem mellesleg, ha a tablet úgyis csak kiegészítőnek kell (ahogy itt oly sokan mondják), akkor v.színűleg van egy asztali PC, vagy laptop még pluszban .Ergo máris megvan oldva a filmezés. Tehát szükségtelen a tabletről filmezni ha van másik, jobb alternatíva.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Ren Hoek #31 üzenetére

    Nem lehet, hogy valami elírás?

    Itt teljesen más specifikációt írnak.

    Persze lehet, hogy nem egy készülékről van szó...

  • Dany007

    veterán

    válasz Ren Hoek #33 üzenetére

    b.meg akkor jól kifogtam azt az oldalt... : )
    Amúgy 200 dollárért már tényleg elgondolkodtató. Az kb az olyen 40-50 ezres határ aminél már megérné.

  • Dany007

    veterán

    válasz hakosh #36 üzenetére

    Nézd, itt megint az a "gond", hogy visszatértünk oda, amit a legelején írtam.

    "Van egy Desire-m, ami nem új, de azért nem gagyi. Játékra nem a legjobb, mert elég ratyi gpu van benne. HDMI nincs rajta, de mindegy is, mert eleve nem bírja a HD-t. Tessék, nekem máris van okom tabletet venni."

    Tehát erre tényleg nemigazán tudok más mondani, mintha neked tényleg ez a két dolog elég indok arra, hogy a laptop meg a nem rossz okostelefon mellé vegyél egy tabletet, akkor hajrá. Ha ennyire tele vagy :) akkor vedd meg.

    Tehát itt megint előjön, hogy kinek mire van szüksége és, hogy az mennyit ér meg neki.
    Szal ha neked van 200 rongyod - mondjuk egy iPad-re - azért, hogy jobb játékokkal tudj játszani akkor vedd meg...
    De én speciel Cannonball nevű játékkal szoktam tolni a telón ha épp a dokinál várok vagy hasonló : ) Én spec még 10-20 ezret se adnék ki azért, hogy jobb grafikájú játékkal tudjak játszani egy mobil eszközön...
    Ha neked ez tényleg ok tabletet venni akkor nem tudom megcáfolni :) És örülök, mert nincs itt semmiféle válság :) Persze azért hirtelen egy picit felnevettem, de tényleg nincs már ellenérvem.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz harry #44 üzenetére

    Persze, de pont te írtad, hogy :

    "így jelenleg tényleg nincs sok létjogosultságuk, de ha végre lemennek az 50-100k tartományba a profibb cuccok is, akkor az jó lesz."

    Akkor végülis te is ár alapján ítéled meg (többek közt).

    Mert ha nem nézzük az árat, akkor aszondom okés, egye fene, adjanak egyet majd csak jó lesz valamire. 1500 forintért mindjárt kettőt is vennék... :U

    Szóval az árat semmiképp sem lehet figyelmen kívül hagyni. De ha már ár akkor beszéljünk a 40-50 ezres kategóriáról. Mert annyiért már elfogadhatóbb lenne. És mondjuk simán kiválthatna egy otthoni netezős gépet vagy laptopot.
    Tehát ha az ember a gépét csak netezni, zenélni használja otthon - mert sok ilyet ismerek - akkor inkább vegyen egy tabletet 40-50k-ért, mint egy laptopot 150-200-ért.
    Innen nézve már megéri.

    De az - ami manapság elterjedt szokás -, hogy van az embernek egy okostelefonja - a fent említett árkategóriából - van egy laptopja, esetenként még egy asztali PC is befigyel, na mindez mellé venni még egy iPad féle tabletet tényleg nem más, mint pénzszórás.
    De félreértés ne essék, nem sajnálom tőle :) Akinek van rá vegye meg, csak ne mondja már fennhangon, hogy mennyire szüksége van még erre is a meglévő okostelefon laptop, PC mellett.

    Mellesleg sógorom pont fordítva csinálja / csinálta. Amióta meglett az iPhone 3G-je majd most a 4G-je szépen sorban eladogatott minden mást. Első körben az asztali PC-t, majd most nemrég a notebook-ot is, mert egyszerűen nincs rá szüksége. Nem dolgozik komolyabb erőforrást igénylő programokkal, viszont mivel mindig úton van így szüksége van egy jobb telefonra GPS-szel. Azóta mindent az iPhone-on intéz. Otthon is azon netezik. Multimédiának meg van egy torrent klienses mediabox-a, iPhone dokkoló, és kész.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz hakosh #47 üzenetére

    Értem na. :) Nem kell ennyire felhúzni magad.
    Az a helyzet, hogy azt hogy mire jó, ezerféle dolgot fel lehet sorolni.
    Az már más kérdés, hogy kinek mire hasznos. Igen, egyetértek, hogy biztos sok ember van, aki számára ez hasznos lenne. Viszont itt jóval többen próbálják bizonygatni ezt. És a többi esetben pedig már az érvényes - szerintem - amit "dezs520" kolléga is írt, miszerint:
    "tény hogy kicsit már-már át megy francolás kategóriába... " esik a dolog.
    Én abszolúte de ezt látom ki itt a legtöbb ember érveléséből.

Új hozzászólás Aktív témák