Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz Dandris #24 üzenetére

    És hogy?
    Full ugyan az a lapka mint az előző széria, pl. egy i5-9600 meg egy i5-8600 közt a hardver csak annyiban tér el hogy más név van a kupakra gravírozva.
    Kap egy mikrokódot amivel magasabb órajeleken járhatna, de hogyan fog? Pontosan ugyan annyit fogyaszt és ugyan annyit melegszik mindkét processzor, és ugyan abba a TDP keretbe kell beleférniük. Szó szerint fizikai képtelenség hogy az egyik magasabb órajeleken mehessen.

    Persze lehetne rá az a válasz, hogy a 8600-as biztos valójában nem használta ki a teljes TDP keretet, a 9600 meg majd ki fogja, de ha előbbi igaz lenne, ill. ha az Intelnek nem lennének komoly gondjai a TDP kereten belül maradással, akkor nem hallgattak volna mélyen a 8000-es széria pontos Turbo clock-jairól.
    Ebből volt egy kisebb botrány is a megjelenésükkor, csak a Spectre/Meltdown árnyékában szépen megbújt... de korábban kiadtak táblázatokat hogy pl. a 7700K hány mag 100%-os terhelése mellett mekkora turbo órajelre fog fellépni. A 8000-esnél már nem tették meg, mert csak a válogatott, silicon-lottery-nyertes procijaik lennének képesek tartani azt a TDP átugrása nélkül...

    A fentiek fényében minimum egy stepping váltás nélkül nem lehet gyorsabb a 9000-es széria, legalább is tartósan nem, max. pár másodpercekre. (rövid időkre átlépheti mindegyik a TDP keretét, ill. 1-1 magot meg tud hajtani nagyon, de nem tudja tartani sokáig)

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák