Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    És mikor lesz végre Radeon Software linuxra!?
    Csak mert ez volt az egyik nagy ígéret (amit nem ma tettek), ha már Qt5-ben újraírták az egész userspace hóbelebancot...
    Tudom, majd ha a kernel driver kiforr... :U

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz R9DEON #148 üzenetére

    "Stabil és jól sikerült", csak csomó olyan dolgot csinál automatikusan, amit nem tudok kikapcsolni és baromira zavar... :(((
    Már gpedit.msc-ben kiheréltem a frissítéskezelőt, ennek ellenére folyamatosan feldobja az "Updates are available" popup-ot, amire ha ESC-et nyomsz, akkor is megnyitja a frissítéskezelőt. :U Mindezt játék közben is megcsinálja, ami nem vicces, mert átmenetileg az i7-3770T HD Graphics 4000-ét használom FHD-n Civ5-re, és simán megfagyasztja a Win10 képernyőlezárása az egész gépet úgy, hogy semmire se reagál.
    Emellett az is kérdéseket vet fel bennem, hogy beállítottam a zárképernyő hátterét, és van, hogy a WIn10 átállítja a saját kis napi képére, van, hogy nem.
    Valamint a frissítéskezelő és a telemetria tiltásai ellenére van, hogy simán elkezdik 30-40%-on pörgetni a CPU-t a rendzserfolyamatok, főként a frissítéskezelő- és ez egy i7. Céges laptop van, hogy használhatatlanul belassul a Win10 háttértevékenységétől. annyira leterheli a CPU-t és a hálózatot.
    Ezek után nekem gyanús, hogy mit csinál a rendszer a háttérben, és mégis mit berfolyásol amit felhasználóként állítani tudok rajta.
    Szerintem ez így minden, csak nem "jó és stabil"... a Win7, Win8, Win8.1 nagyon jól sikerült rendszerek voltak, de szerintem a 10-zel és az Anniversary Update-tel nagyon túltolta a biciklit a Microsoft... erőszakos, kontrollálhatatlan rendszer. Mivel én nem szeretem, ha valamit így eröltetnek rám, így inkább otthagyom az egész rendszert... ezek után sem a Win10-ben, sem a korábbi verziókban nem bízok, ki tudja, ött mi történik a háttérben.
    Korábban kényszerből és kis kíváncsiságból 3 évig a nemlétező konkuranciát használtam, és állítom, hogy az emberek 99%-ának ez a nemlétező konkurencia jobban megfelelne, mint bármilyen Windows.
    A Microsoft előnye kimerül az emberek beszűkült gondolkodásában, valamint a vendor lock-olt oktatásban és a rosszindulatú, zárt forráskódú, funkciót nélkülöző office formátumaikban.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz kovcsrob #155 üzenetére

    Teljesen egyetértek! :R
    Mondjuk azt is hozzátenném, hogy ha már rá van kényszerítve az ember az automatikus frissítésre, akkor megvalósíthatták volna jobban is...
    Mert jelenleg a Win10 a korábbi verziók szemetét otthagyja, amitől az új verzió többnyire bugzik.

    Példa grafikus driver frissítésre:
    Édesanyám Latitude E6440-én frissítettük a Win7-et Win10-re. Majd az egyik automatikus frissítés után a Win10 4db képernyőt észlelt a tényleges 2db (laptop+külső monitor) helyett, és a két létező képernyő nem az 1-es és a 2-es volt, valamint nem is volt fix a sorrend. Kis kutakodás után rájöttem, hogy a Win10 update volt kegyes az Intel HD Graphics drivert is frissíteni a legújabbra, mert a Dell által jóváhagyott és kiadott driver régebbi volt (de teljesen jó).
    Ok, driver letöröl, delles driver újratelepít. Probléma még mindig megvan. Az sem segített, hogy nem sokára rá újra frissítette a WIn10... ekkor már 6(!!!) kijelzőt érzékelt a Windows. :DD
    Végül DDU-val leírtottam a Win10 által telepített drivert, letiltottam az automatikus frissítéseket és újraindulásokat, s láss csodát: 2 kijelzőt érzékel csak a Windows!

    Két saját gépemen (adatlapomon szereplő PC+R9 270X, valamint egy Inspiron 7347) pedig WIn8.1 Proról frissítés után egy ideig ment a Win10 hibátlanul, majd egyszer csak mindkét rendszer elkezdett fagyogatni. Már az asztal megjelenítése után is 10-15 másodperccel, és csak az újraindítás segített. Végleg csak a Win10 A.Upd. újratelepítése oldotta meg a problémát, ami után letiltottam az automatikus frissítéseket. Azóta nincs ilyen probléma ugyanazon a hardveren.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz PuMbA #159 üzenetére

    Nem, sima HD 4600-as, felesleges lett volna a Radeon ami még opcióként szerepelt.

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák