Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz CloZee #34 üzenetére

    Kína nem Oroszország szövetségese, már régóta. Önálló hatalmi blokk, önálló igényekkel. Mint ilyen, Oroszország inkább riválisa már, mint szövetségese. Pláne, hogy mára Kína már az oroszok előtt jár technológiai téren - ha a felhalmozott hadianyag terén még nem is.

    É-Korea ennek megfelelően inkább ötközőzóna, mint szövetséges. Pláne, hogy az ottani, nagyjából a hatvanas években megrekedt lerobbant hadsereg egyik hatalmi blokk haderejébe se integrálható.

    Nagyon érdekes álomvilágban élsz te.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz CloZee #34 üzenetére

    Szép dolog ilyen számokkal dobálózni, de ennyi embert nem lehet a gazdaság összeroppanása nélkül felfegyverezni és mozgósítani. A világháborúk tapasztalata, hogy a nagyhatalmak kb. azonos mennyiségben tudnak erőket mozgósítani, függetlenül a tényleges hadra fogható lakosság méretétől.

    Mindig ott van az USA adu-ásza: a harcok sohasem a saját területén folynak. Ez egyben a gyengesége is, mert a világ másik végére csapatokat szállítani és ellátni drága és bonyolult dolog.

    A hadiipar jelenlegi magas fejlettsége miatt kifejezetten drága is, ezért már egy kis iraki háború is elég volt ahhoz, hogy eladósítsa az USA-t, és ne legyenek illúzióink affelől, hogy ha Oroszország vagy Kína indította volna, azok nem verték volna magukat hatalmas költségekbe. A hadiiparnak nincs szüksége már világméretű háborúkra a profithoz, általános esetben még a meglévő készletek frissítése is kielégíti, mert annyi fegyvert tartanak készenlétben.

    Mindazonáltal biztos vagyok abban is, hogy mi halandók a legújabb haditechnikai fejlesztésekről nem is igazán tudunk. Atombombát aligha vetnének be valaha is, szerintem azt már csak a földönkívüliekre tartogatják (:D), de a fejlett haditechnika rengeteget nyomhat a latba. Gondoljunk arra, hogy amikor a magyarok elfoglallták új hazájukat, agyonverték az addig erősnek és hatalmasnak gondolt európai hadakat, és egy-egy törzs mini-hadserege szállt szembe birodalmakkal, egyszerűen mert a korhoz mérten fejlett volt a haditechnikájuk.

    [ Szerkesztve ]

  • sztanozs

    veterán

    válasz CloZee #34 üzenetére

    Kína már 20-30 évvel ezelőtt sem volt Orosz szövetséges. Volt orosz kollégám, aki ~30 éve Szovjet-Kínai határon szolgált határőrként (kötelező katonai szolgálatban) és amit mesélt az alapján ott minden volt, csak nem két baráti ország határa.

    Észak-Korea pedig még japánig sem tud ellőni, nem hogy az USA-ig. Az pedig ha DK-át (esetleg) képesek lennének leatomozni (ami legfeljebb csak egy part mentére kerül tengeralattjáróról volna szerintem lehetséges) csak arra lenne jó, hogy az USA a tenger fenekére süllyeszti az egész félszigetet a szárazföldi ÉK-i területekkel együtt. Ráadásul ÉK sokkal inkább Kína csatlósa, mint Oroszországé.

    (#59) Sztbeni: Kizárt, hogy idehaza tömegek állnának egy esetleges NATO/Orosz konfliktusban az orosz oldalra - főleg, hogy velük határosak sem vagyunk, csak Ukrajnával.

    [ Szerkesztve ]

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Új hozzászólás Aktív témák