Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    válasz dezz #29 üzenetére

    "Szövegszerkesztésre és CAD-ra biztos. Fénykép és filmnézésre önkínzás..."

    Nono... Nekem "sz@r" TN paneles moncsim van (előtte CRT volt, nem a legolcsóbb fajta)
    Mellette plazma TV-m van, ha akarsz vitatkozni, állok rendelkezésre, de NINCS OLYAN LCD ami filmben olyan képet adna mint a plazma.
    És akkor az összevetésem: ha jól be van állítva az a TN panel, már messze nem ad olyan rossz, csúnya képet, mint ahogy azt te képzeled. Persze kontrasztarány az messze van a plazmától, de tökéletes választás volt szerintem, és nem adnék dupla árat egy PVA/IPS panelesért, mert annyival nem jobb... (a melómban egyébként a TN paneles moncsik jóval szarabb képet adnak, de érdekes mód az otthonim (ASUS VB191T) relatívuszokban gyönyörű)
    Mint ahogy Racecam is mondta, azért a CRT biza gyakran torzít, emellett huzamos használat mellett a szemed tönkreteszi. Nekem fizikai fájdalmat okozott már a CRT-m. TN mellett szól még a kis helyigény (19"-nak azért elég nagy hely kellett, emellett rohadt nehéz is volt) valamint a fogyasztás, ami kb harmada a CRT-nek... (nem panelfüggő persze, de TN vs. CRTről volt szó)

    Önkínzás? Nem hinném. Persze ez olyan dolog mint hogy diNovo-t használok, az átlagember pedig soha nem is látott még olyat, de ettől nem ők lesznek a hülyék, persze, valamivel jobb, de egy átlagember számára nem fogja a többszörösét érni a +20% élmény...

  • FefeeX

    veterán

    válasz Integra #52 üzenetére

    Az összes "luxuskategória" ilyen... megvettem a dinovot, és soha nem vennék már olcsó billentyűt/egeret... Megvettem a Corsair VX450-et, és soha többé chieftec... Plazma után soha CRT, még LCD tévé sem... Csak azt mondom, hogy ez az új generáció TN is már bőven szép, általános használatra meg bőven megfelel - magamat ismerve különben is jobban járok, ha nem próbálok drágát :P

    Szóval nem mondtam hogy szar, sőt ha figyelmesen olvastok, azt sem mondtam hogy nem jobb, de én pl. konkrét és tárgyilagos tudok maradni azokban a témákban is, ahol luxust használok - nem vagyok elfogult mert nekem jobb van, és akinek nem szükséges, nem is ajánlgatom feltétlen... :) (az a baj hogy sok ellenkező eset van)

  • FefeeX

    veterán

    válasz #72042496 #63 üzenetére

    Sosem volt vele driver problémám, pedig már jó ideje Vista64-et használok... Az egyetlen negatívum hogy linux alatt, az elején ki kell huzni és be kell dugni a BT receivert... :) (ez pedig biza nem az eszköz és annak illesztőjének a hibája, hanem a linuxé...)

Új hozzászólás Aktív témák