Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz Kansas #70 üzenetére

    "Mikor vett utoljára bárki új hardvert GTA V-höz?"

    Jelen

    2014. nyarán a semmiből építettem egy gépet (2011-től laptopom volt) és vettem hozzá tévét, hogy tudjak majd játszani a 2015. április 12-én megjelenő játékkal, sőt elővételben 2015. január végén meg is vettem a GTA-t:

    Annak az alapot adó gépnek a maradéka van még meg úgy mint ház, táp, adattárolók (SSD+HDD), és a nagyja már cserélődött:

    -Asrock Z97 Extreme 3 -> Asus Z97 Pro Gamer (ez a név... :U )
    -Intel i5 4460 -> i7 4790K
    -Intel gyári hűtő -> Corsair H75
    -Asus DCII GTX 760 OC -> Asus Strix 1070
    -1db Kingston 8GB -> 2db Kingston 8GB
    -1db 500GB HDD -> 2db 500GB HDD

    Az Asrock alaplap hibás volt, aztán ha már csere akkor tudjon többet a következő így lett az Asus.
    A i5 proci cserét a GTA Online miatt léptem meg i7-re, a 4790K-t meg hűteni kellett... ja de delid-re küldendő procinál nem sokat segít a játékvíz... így maradt az alul feszelés (remélem már nem sokáig).
    A RAM bővítést szintén a GTA Online miatt _is_ léptem meg, mert kellett, de _más játéknál is jól jött_ pl: Witcher 3, Titanfall stb
    A GTX 760 jól futtatta a GTA V-öt még a 2GB VRAM ellenére is egy jól kitesztelt grafikai beállítás mellett (max 2015/2048MB VRAM használat átlag 60FPS körül), de kezdett beesni az ára használtan mert jött az új Nvidia 10-es széria és inkább eladtam míg számomra elfogadható árat kaptam érte. 8 hónapig Intel HD 4600-zal elvoltam, mert akkor még a LoL-t gyakran nyomtam és elbírta, meg az Overwatch is elfutott... viszont november-decemberben már ki voltam és kellett már egy VGA... a HD 4600-zal elkezdtem megint a GTA Online-t, amit 768p-ben low-on átlag 32FPS-el vitt... vártam, hogy CES-en bejelentik az Nv 1070-1080-Titan X(P) ellenfeleket az AMD részéről és lesz valami árcsata... de semmi... sőt az 1070 árai fel is ugrottak gyártótól és típustól függően szépen +10-50k Ft-ot... az 1080 Ti-t sem hozták ki... így gyorsan lecsaptam egy 1070-re.

    Nagyjából ennyi...

    Ja és már anno is a GTA IV miatt fejlesztettem gépet 2008-2009-ben:

    -Intel E8400 -> Intel i5 750
    -Gigabyte ATI HD 4850 512MB -> Gigabyte GTX 275 896MB OC

    Uh és még a GTA III miatt is komplett gépet már nem tudom mikor:

    -Intel P2 ?Mhz -> AMD Athlon XP 1800+
    -64 vagy 128MB RAM -> 256MB RAM
    -Integrált SiS -> Nvidia GF 4 MX440 64MB AGPx8

    A GTA 2 meg hasított mindenen! :))

    Egy kis érdekesség a szériával kapcsolatban (érdemes végig nézni!):

    Evolution of Grand Theft Auto - [link]

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Kansas #114 üzenetére

    Azért lett 2014-ben a GTX 760, mert a teljesítményét tekintve nagyjából egy szinten mozog a GTX 670-nel.
    A GTX 670 meg úgy jön a képbe, hogy anno egyik koma megkért, hogy építsek neki egy gépet a nulláról amibe i5 3450 mellett egy GTX 670 került. Azt a gépet még 2012 környékén építettem és teszteltem. Persze megnéztem mit tud GTA IV EFLC-ben. Elég jól ment 1080p-ben sőt még 1620p-ben is stabil volt a játék és szépen futott.
    Az ekkor szerzett tapasztalatok alapján jött az, hogy akkor a GTA V majd jól kell hogy fusson egy GTX 670-nel nagyjából megegyező teljesítményű GTX 760-on. Így is lett.
    Viszont a GTA V nagyobb és szebb lett mint az előző rész(ek), így lehetett feljebb menni látványban amihez meg kell vas.

    A 760-at meg terveztem eladni amúgy is a garancia idő miatt (2014-től 3 év bolti garancia és 2016-ban adtam el), hogy még legyen rajta és így kelendőbb meg a vevő is biztosítva van, hogy nem szétgyilkolt-szét hajtott hulladékot vesz amit használ egy ideig majd megdöglik a kártya. Ez azaz a garancia idő az akkori kártyámra, az akkori aktuális igényeim és hát az új széria feltételezhető teljesítménye amik együttese hozta úgy, hogy eladtam és nem vártam tovább. Már csak a használt árak alakulása miatt sem. Szóval ezek összessége hozta úgy, hogy továbbadtam és integráltra áttértem.... viszont azt nem terveztem, hogy ennyi ideig leszek HD 4600-on.

    A GTX 1060 6GB szóba jött (sőt még az RX 480 8GB is) de nem volt elég teljesítményt tekintve mint amire vágytam.
    Egy másik pajtás megkért, hogy rakjak össze egy gépet neki a nulláról úgy hogy ahhoz nagyon ne kelljen nyúlni max VGA-t cserélni ha szükséges. Ebből lett egy i7 6700K + GTX 1060 6GB meg a többi alkatrésszel szerelt konfig. Azért i7 K, mert megpróbálkozna majd egy tuninggal, vagy ha neki nem sikerül és bizonytalan akkor majd én nyúzom a 6700-zat.
    Ezt az új gépet 1 hétig tudtam tesztelni naponta minimum 8 órát míg koma dolgozott én meg nála vendégeskedtem a szabadságom alatt. A gépalkatrészek legózása és Windows 10 faragása után jött a kábelmenedzsment a gépházon belül, majd CPU és GPU "égetéssel" egybekötött ventilátorprofil állítgatás és végül jöhetett a napokig tartó játék és egyben teszt. Az 1 hét alatt jutottam arra, hogy nekem nem elég a GTX 1060 6GB.

    Az egész Nv 10-es széria árát sokallom még most is, de hát ellenfél nélkül az Nv annyit kér az 1070-1080-TItanX kártyákért amennyiért még viszik a kártyáikat és nem szégyell adott kategóriába tartozó kártyáért kérni...

    Míg HD 4600-at használtam 2x akartam venni 1070-et,
    1x mielőtt még ki tudtam volna próbálni a GTX 1060-at, hogy mit tud használtan láttam jó áron egy 1070-et és elkezdtem lebeszélni a tulajjal, hogy megnézném terhelés közben a kártyát, de végül azt elvitték...
    és
    1x utána miután tudtam, hogy mit tud... de úgy voltam még akkor, hogy a 8-16 órányi GTA Online-ozások után "meg volt az adagom" ami kitartott egy ideig... viszont jöttek a tartalom frissítések a GTA-hoz és egyre fogyott a raktározott "adag"... plusz láttam milyen jól néz ki az Overwatch is amúgy és hát az is rátett egy lapáttal a "qrvára kellene már valamit venni" késztetésre, meg hát értelmes átlag FPS sem ártana, hogy tudjak én is érvényesülni a harctéren...

    Decemberben mikor megkaptam a prémiumomat, akkor egy webáruház virtuális kosárban benne volt egy MSI Quick Silver 1070 (ez volt készleten) a maga 170k Ft-os akkori árával és mély lélegzetvételek közepette az államat-szakállamat két ujjal dörzsölgetve bőszen tologattam ide-oda a kifizetés gomb felett az egér mutatóját, mert erősen dolgozott a józan maradék eszem, de végül bevillant a CES.

    Amit januárban tartanak és úgy voltam, hogy hátha virít valamit az AMD a hami-nyamizó kis Vegából... meg hátha kihozza az NV az 1080 Ti-t és ezek összessége majd hátha lesz valami hatással az árakra... de végül baromira nem hozott semmit az AMD VGA fronton az NV meg fityiszt mutatva nem hozta az 1080 Ti-t... erre az árak VGA kártya gyártóként és típusonként +10-50k Ft-tal emelkedtek az 1070-es kártyák esetében... én meg ezt látva-olvasva-hallva baromi nagy sebességgel püfföltem a billentyűzeten, hogy hardverapro.hu és GTX 1070.... ott találtam egy általam kedvelt bolthoz szóló garanciás alig 1 hónapos 1070-et és jól meg is vettem másnap szerintem reális áron.

    "te sem gondolod komolyan, hogy a GTA V-nek GTX 1070 kell, ugye?"

    Én nem gondolom... én tapasztalom és tudom:

    Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
    383308, 4280980, 44, 271, 89.537

    Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
    192465, 2190582, 47, 270, 87.860

    Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
    274301, 3033845, 58, 268, 90.414

    Ezek a mérések nem esztelenül mindenre csutkára húzott beállítások mellett mértem... hanem már egy alapból belőtt és majd 3x külön-külön ezt-azt állítgatva... és igen 1080p-re az 1070 nem overkill (főleg ha a jövőre is gondolsz...) és a GTA Online-hoz sem az....

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Kansas #116 üzenetére

    Az elsődleges célom azaz volt, hogy némiképpen szemléltessem, hogy a hardvereknek utánajárok vásárlás előtt, mert adódtak lehetőségeim, hogy teszteljem azokat és mert érdekelnek a részletek.

    A GTA V, de igazándiból a GTA Online része azaz az multiplayer közben megnövekedett vágyaim kielégítésére, amit hellyel-közzel az i7, 16GB RAM és az 1070 kiszolgál, de még mindig meg van az, hogy nincs fullon a játék és ezek ellenére is még mindig beesik az FPS 60 alá... ne essen be... főleg egy multiplayer játéknál ahol fontos a folyamatos stabil FPS...

    Csak ehhez meg vas kell ami bírja is hajtani brutál grafikán... és akkor még a 4K-ról nem is beszéltünk ami a következő távoli célom... 4K, átlag 120FPS és az élsimítás elhagyása minden játéknál (ez sem holnap jön össze).

    A single player játékokkal az a személyes gondom, hogy mostanra nem nagyon kötnek le (nem viszem végig őket... éljen a Steam refund) plusz rövidek és némelyik igénytelen... egy új cím vásárlása esetén megnézem, hogy milyen játékmódokat kínál. Ha nincs benne minimum a co-op AI ellen akkor már húzom a számat.

    Hóhó a jövőre gondolás... van amikor az élet keresztülgázol a vágyakon... lehet pár hónap és eladok mindent és lépek ebből az országból.... hogy máshol éljek és építsek nulláról megint egy gépet... és az életemet :)

    Az hogy másnak több az FPS az nekem sem fáj max a karakternek akit irányítok és virtuálisan lelövik... én meg egyre haragosabb leszek, hogy nem látom olyan folyamatosan a dolgokat a képernyőn és lekapnak (tévén játszani olyanok ellen akik monitort használnak vicc kategória és megalázó :(( :DDD ;] )... van aki nem látja a különbséget 30 és 60 FPS között... én érzékelem 60 és 120 között is... de ez más téma és nem mennék bele...

    Jó kis Half Life 2 Deathmatch-es idők amikor akár WC csészével is öltük egymást klán szinten: Pl egy videó

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Dr. Akula #126 üzenetére

    Írtam én hogy:
    4K, átlag 120FPS és az élsimítás elhagyása minden játéknál (ez sem holnap jön össze) :DD

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák