Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kuntics

    aktív tag

    Én csak pár hónap erejéig voltam kint(eddig) de elég sok igazság van az írásban.

    Idén májusig itthon melóztam,aztán meguntam,hogy nem tudok előrébb lépni,meg már otthonról is mentem volna."Egy próbát megér" alapon kimentem,csak a nyelvtudásom nincs olyan szinten,hogy szakmában (fémipar) dolgozzak. Betanított sormunka nem igazán nekem való,meg a nyelvet sem tudtam nagyon tanulni, magyar meg mindenféle nemzetiségű között,csak németek nem voltak :) inkább haza is jöttem,dolgozok szakmában és tanulom itthon a nyelvet,most ez tűnik jobb megoldásnak.

    munkát fb csoportokban kerestem,hát ott durvább dolgok vannak,mint a cikkben.Nem hogy a németet,még a magyar nyelvet sem értik sokan,de mennének külföldre.például kitettek egy álláshírdetést e-mail címmel,ahol lehet jelentkezni a melóre.Persze jöttek a kommentek,hogy "menék","szálást,utat fizetik?" meg a hasonló hozzászólások.Nem igazán értem,hogy tudnak az ilyen emberek kint érvényesülni.

    Persze a sok már kint dolgozó magyar között is van pár gyöngyszem.Van,aki 3 hét munka után már BMW-ket néz,a másik 500euróért venne autót,persze se karc,se horpadás ne legyen rajta,minimum 1 év műszaki,meg kis autót sem akar.

Új hozzászólás Aktív témák