Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Tasunkó #298 üzenetére

    Hadd kérdezzem meg: vannak neked egészen alapszintű gazdasági ismereteid?

    Nem akarlak megbántani, de az elképzeléseid annyira naivak, mint amit a általános iskola alsó tagozatában hallani, amikor a világ megmentéséről kérdezik a gyerekeket.

    Nem, én sem szeretem a mai abszurd módon profitvezérelt rendszert, ellenben vannak gazdasági ismereteim és a munkám kapcsán van némi fogalmam arról, hogy hogyan működnek a vállalkozások a mikroszinttől a gigamultiig.

    Nem tetszenek az öncélúan nagy magánvagyonok, de tudom, hogy nagy tőkeerő nélkül nincs civilizáció, nincs fejlődés. Nem mellesleg komoly világcégek jelentős tőkeállománya normál kisemberek vagyonából áll. Magyarázd már el egy kisbefektetőnek (szinte bárki az utcáról, aki talán még nincs is tisztában azzal, hogy ő befektető), hogy a spórolt pénzére keresztet vethet, mert a cégek, amelyek a portfóliójában érintettek, úgy döntöttek, hogy profit helyett inkább jó fejek lesznek, úgyhogy most először csak hozam nem lesz, aztán bezuhannak a részvényárak, aztán az egész cég szépen megy a levesbe, mivel innentől hitelképtelen lesz, nem tudja finanszírozni a fejlesztéseit, és öngerjesztő folyamatként szépen megszűnik gazdasági vállalkozás lenni.

    Aztán szépen meglátjuk, hogy ennek milyen hatása lesz a világgazdaságra, de gyanítom, hogy nem a javak igazságosabb elosztása.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák