Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kolondrum

    félisten

    válasz lapa #25 üzenetére

    Aki eddig látta az nem tartotta normálisnak. Én sem.

    Érdekesség akart lenni, semmi több. Nem kell megenni. Totál nem érdekel a téma, feldobtam nektek.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz lapa #25 üzenetére

    Nem azért kell a gyereket a kezénél fogva "húzni" meg erőltetni hogy lekorlátozd a mozgásterét, hanem leginkább azért, hogy időben kezdje el tanulni a szabályokat.
    Itt nyilván nem arra az időre gondolok mikor még épphogy tud járni, hanem amikor már stabilan fut / sétál stb...
    Ez úgyis sok sok sok hónapot vesz igénybe mire megtanítod, hogy az út szélén meg kell állni és nem szabad kifutni az útra.

    De ehhez szükséges a szülő közelsége és a fizikai kontaktus. És itt most megint nem fizikai erőkifejtésre gondolok. Hanem leginkább a szülő közelségére.
    Ez sokkal hatásosabb, mint 5 méterről kiabálni a gyereknek, hogy állj meg. Aztán ha nem áll meg akkor rántasz egyet a pórázon. Ő ebből max annyit érzékel, hogy valami megállítja. Ennyi idős korban a legtöbb gyerek amúgyis nagyívben szarik rá mit mond az anyja... :) Sokkal többet nyom a latban egy gyereknél ha fogod a kezét és úgy, mellette állva akár futva magyarázod neki a szabályokat. Úgy talán el lehet érni, hogy figyeljen rád egy rövid ideig... De 5 méterről a pórázon pont lefogja tojni.

    De egyébként ezen kívül morális / etikai bármilyen okból kifolyólag is ellenzem, hogy egy gyereket kutyához hasonló pórázon vigyenek sétáltatni. Persze mindenkinek saját dolga, de én biztos nem tenném.

Új hozzászólás Aktív témák