Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz lapa #3 üzenetére

    Háhá :D
    Hát én biztos nem kötném pórázra a gyerek... :D De tény, hogy egy 1,5-2 éves gyereknek magyarázhatsz nyugodtan hogy gyerek vissza / ne fuss el / ne fuss ki az autó elé stb... pont leszarja.
    Jó kis edzésprogram egy gyerek. Lehet mellette fogyni. Mert ő ugye sose fárad el. De miután 3x körbefutottátok a játszóteret meg a körülötte lévő házakat... na utána már fárasztó nekem... neki nem. :)

    Igazából pont a pórázzal van szerintem "bezárva" / korlátozva a gyerek. Már 2 évesen el kell / illik kezdeni a kézenfogás szoktatását valamint, hogy megállunk az út szélén. Bár ez a tapasztalatok alapján majd csak 3-4 éves korra ér el sikereket.
    Addig viszont szalad amerre jólesik. Mi meg próbáljuk utolérni és megvédeni egyéb veszélyektől. Közben persze lehet magyarázni, hogy mit hogyan szabad és nem, de szvsz kevés az értelme. :)
    Ha viszont pórázra kötöd akkor csúnyán behatárolod őt adva egy fix távolságot. Ráadásul egy ilyen korú gyerek már annyira nem hülye, hogy ne fogná fel a közte és a szomszéd kutyát sétáltató közti hasonlóságot. Plusz látván a többi gyereket... hát. So-so.

    Én biztos nem csinálnám. Futottam sokat utána, elesett is jópárszor és így tovább.. Ki lehetett bírni. Már önmagában engem bántana ha pórázon kéne tartanom a gyereket. Nekem nem esne jól maga a látvány.

    Babakocsi sem azért kell, hogy ne szökjön el a gyerek, hanem azért, hogyha elfárad ne kelljen cipelni.

    Oh és ezt csak általánosságban írtam, nem feltétlenül neked. :) Jó az új arcod! A következő ilyen legyen. A jobb legszélső. Nekem az volt a kedvencem.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz DeFranco #6 üzenetére

    Bevallom őszintén pár hónapja egyszer nekem is eszembe jutott, hogy húh ba...meg most milyen jól jönne az a póráz! :D De ilyen igazából tényleg csak egyszer volt. De ha több ilyen szitu lenne én akkor se használnék ilyet. Ahogy mondod, ez megalázó a gyereknek. Aki mondjuk már 2 évesen sem hülye ahhoz, hogy ezt ne tudná felismerni.
    Hiszen már ekkor is jelentkeznek bizonyos érzelmek, érzések elég nyilvánvalóan úgy, mint akár az irigység, féltékenység stb! Akkor valószínű a megalázást is észre venné, főleg, hogy a gyerekek kb 90%-án nincs ilyen póráz, ellenben a kutyák többségén szerencsére van.

  • Dany007

    veterán

    válasz lapa #25 üzenetére

    Nem azért kell a gyereket a kezénél fogva "húzni" meg erőltetni hogy lekorlátozd a mozgásterét, hanem leginkább azért, hogy időben kezdje el tanulni a szabályokat.
    Itt nyilván nem arra az időre gondolok mikor még épphogy tud járni, hanem amikor már stabilan fut / sétál stb...
    Ez úgyis sok sok sok hónapot vesz igénybe mire megtanítod, hogy az út szélén meg kell állni és nem szabad kifutni az útra.

    De ehhez szükséges a szülő közelsége és a fizikai kontaktus. És itt most megint nem fizikai erőkifejtésre gondolok. Hanem leginkább a szülő közelségére.
    Ez sokkal hatásosabb, mint 5 méterről kiabálni a gyereknek, hogy állj meg. Aztán ha nem áll meg akkor rántasz egyet a pórázon. Ő ebből max annyit érzékel, hogy valami megállítja. Ennyi idős korban a legtöbb gyerek amúgyis nagyívben szarik rá mit mond az anyja... :) Sokkal többet nyom a latban egy gyereknél ha fogod a kezét és úgy, mellette állva akár futva magyarázod neki a szabályokat. Úgy talán el lehet érni, hogy figyeljen rád egy rövid ideig... De 5 méterről a pórázon pont lefogja tojni.

    De egyébként ezen kívül morális / etikai bármilyen okból kifolyólag is ellenzem, hogy egy gyereket kutyához hasonló pórázon vigyenek sétáltatni. Persze mindenkinek saját dolga, de én biztos nem tenném.

Új hozzászólás Aktív témák