Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zH.

    senior tag

    válasz Dany007 #4 üzenetére

    "Az a gond, hogy hiába 150k egy telefon, nem lehet beleépíteni egy olyan CCD szenzort sem optikát, mint mondjuk amilyen egy Sony DSC HX100-asban van."

    igen, ezért nem lesz soha szép bokeh-d egy mobiltelefonnal. attól függetlenül lehet jó minőségű videója. erről pl. nem hiszem, hogy megmondanád cím nélkül, hogy egy iphone-al vették fel, vágták össze.

    "Meg kell érteni, hogy egy ilyen "csöpp" kis telefonba, nem lehet beépíteni olyan techonlógiát, ami ugyan azt a minőséget képviseli, mint egy kétszerakkora komoly fényképezőgép, aminek csak az optikája nagyobb, mint a fél telefon. "
    egy dslr-el nem is versenyezhet, de egy kompakt géppel simán.

    "Ha meg az ár, akkor lehet számolni. Az a sony DSC 100-as cirka 110 ezer forint. Messze nem felsőkategória, sőt... Aztán egy rendes HD felbontású kamera, ami mondjuk szintén SD kártyára rögzít ~ 70-80k szintén egy alsó-középkategória."
    hát aki 110k-ért kompaktot vesz.. az fail.

    "Úgyhogy nemtudom mire fel ezek a nagy igények. Gondolkodni kéne picit és akkor egyből leesne miért is nem lehet."
    kisebbek az igényeid ugyanannyi pénzért. ennyi

    "iPhone 4 függetlenül. Még van ahol több is."
    hát aki nagyon balf* megveszi annyiért.

    "Te írtad, hogy ma már egy régebbi kompakt szintjét hozzák. Az pedig tapasztalatból tudom, hogy általános használatra bőven elég. De ha te tényleg a NatGeo-nak akarsz fotózni, vagy profi fotós vagy akkor felejtsd már el a telefon kamerát :D"
    ki beszélt itt profi fotózásról? ember, kompakt gépek szintjéről van szó. azt pedig már majdnem, hogy hozzák. dslr szintet nem is vár el senki.

    egyébként videóhoz manapság szinte mindenhol dslr-t használnak, cserélhető objektív, bokeh hatalmas előny.

    szerk.: máskor jobb példákat is felhozhatnál, ha már ennyire minőség. :P

    [ Szerkesztve ]

    just be

  • zH.

    senior tag

    válasz Dany007 #6 üzenetére

    az igényekről. ha egy laptop, pc, akármi árát kifizeti valaki és egy telefonért, szerintem az az alap, hogy elfogadható, minél jobb kamera legyen benne. szerintetek pedig csak be kéne látni, hogy ez egy telefon és 150k-ért nem tudnak egy jó minőségi kamerát beletenni. :U

    [ Szerkesztve ]

    just be

  • Depression

    veterán

    válasz Dany007 #2 üzenetére

    Ne röhögtess már. A mobilos képek elfogadhatatlanul pocsékok. Nem kell ide vagdalkóznod 60-70k-es fényképezőgépekkel, egy 20k Forintos fényképező fényévekkel jobb képeket csinál bármely csúcskategóriás mobilnál. Nem, egyáltalán nem hasonlíthatóak össze a képek, a mobilos izék alkalmatlanok bárminek a megörökítésére.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    válasz Dany007 #22 üzenetére

    Ha viszont elolvasod az iPhone 4 tesztjét, kapásból kiderül, hogy csak fényes nappal, kint a szabadban képes ilyen képekre. (ez nem iphone szidás, csak annak a tesztjét olvastam el most a link miatt) Minden más esetben az is elvérzik, mellesleg se képstabilizátor nincs benne, és mozgó dolgok képei meg elmosottak.
    Persze, 100x szebb képek, mint amit én linkeltem, de... Mégsem ér fel még egy gagyi kompakttal sem, és nem dslr-ekhez viszonyítva, hanem sima bulifotók is azért általában este vagy zárt térben készülnek.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • misx

    senior tag

    válasz Dany007 #26 üzenetére

    "Jó, én próbáltam magyarázni az embernek, hogy egy 1-2cm vastag telefonba nem lehet belegyömöszölni olyan érzékelőt, olyan optikát, mint egy közepes kompaktba."

    Laptopoknál dettó ugyanez, egy gamer cuccba bele próbálják a nagy teljesítményt gyömöszölni, viszont a hűtést már nem tudják megoldani, egy ilyen noti szétsüti a tököd (és hamarabb is tönkremehet), egy hasonló PC meg szinte hideg levegőt fúj ki. Lényegében a noteszben nincs is hűtés, csak kifújja a meleg levegőt, oszt annyi...

Új hozzászólás Aktív témák