Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz zH. #3 üzenetére

    Az a gond, hogy hiába 150k egy telefon, nem lehet beleépíteni egy olyan CCD szenzort sem optikát, mint mondjuk amilyen egy Sony DSC HX100-asban van.
    Ugyan így optikát sem lehet olyan komolyat beépíteni. Bár iphone-nál megmutatták miként lehetne. Tessék.

    Gondolom ilyet meg senki se akarna.
    Meg kell érteni, hogy egy ilyen "csöpp" kis telefonba, nem lehet beépíteni olyan techonlógiát, ami ugyan azt a minőséget képviseli, mint egy kétszerakkora komoly fényképezőgép, aminek csak az optikája nagyobb, mint a fél telefon. Ennyi.

    Ha meg az ár, akkor lehet számolni. Az a sony DSC 100-as cirka 110 ezer forint. Messze nem felsőkategória, sőt... Aztán egy rendes HD felbontású kamera, ami mondjuk szintén SD kártyára rögzít ~ 70-80k szintén egy alsó-középkategória.
    Akkor hol is járunk? Már majdnem 200 ezernél és akkor van egy komoly fényképeződ, meg egy jó HD kamerát. És hol a telefon? Az még sehol sincsen...

    Úgyhogy nemtudom mire fel ezek a nagy igények. Gondolkodni kéne picit és akkor egyből leesne miért is nem lehet.

    Amúgymeg, akinek tényleg egy komoly fényképező teljesítménye kell, annak esze ágában sincs mobiltelefonban gondolkodni.

    szerk:

    "mutass már 200k-ért egy telefont plz."

    iPhone 4 függetlenül. Még van ahol több is.

    "hát ha neked jobb mindenhova egy kompaktgépet cipelni, ahelyett, hogy a zsebedbe lenne egy normális kamera."

    nem viszek kompakt gépet mert nincs rá szükség. Nincs is olyanom.
    Mondom, ha valaki tényleg komoly képeket akar csinálni, akkor kompaktot vesz, nem telefont. Akinek meg nincs szüksége rá, annak bőven jó a telefon is.

    "az megint másra jó, attól még a telefonokban lehet egy elfogadható kamera."

    Van elfogadható kamera. Akinek nem jó, az majd megveszi a rendes gépet minőségit drágán. Te írtad, hogy ma már egy régebbi kompakt szintjét hozzák. Az pedig tapasztalatból tudom, hogy általános használatra bőven elég. De ha te tényleg a NatGeo-nak akarsz fotózni, vagy profi fotós vagy akkor felejtsd már el a telefon kamerát :D A többi okot fent leírtam.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz zH. #5 üzenetére

    "ki beszélt itt profi fotózásról? ember, kompakt gépek szintjéről van szó. azt pedig már majdnem, hogy hozzák. dslr szintet nem is vár el senki."

    +

    "igen, ezért nem lesz soha szép bokeh-d egy mobiltelefonnal. attól függetlenül lehet jó minőségű videója. erről pl. nem hiszem, hogy megmondanád cím nélkül, hogy egy iphone-al vették fel, vágták össze."

    +

    "egy dslr-el nem is versenyezhet, de egy kompakt géppel simán."

    Akkor ne haragudj, de miről is vitázunk??? Akkor mégis van olyan telefon? Akkor azt kell venni és pont.

  • Dany007

    veterán

    válasz zH. #7 üzenetére

    De most mondtad, hogy tudnak. Legalábbis ott van példának az iPhone 4. Van benne fasza kamera, meg HD felvétel...
    Én azt hittem, azon megy a vita, hogy nincs olyan telefon amiben lenne egy valamire való minőségi kamera.
    De ezek szerint van olyan ami már elfogadható a te szükségleteid szerint is... Akkor nem értem hol a gond? Mert akkor ott a telefon azt kell megvenni.

    Az, hogy van olyan 150k-s telefon amibe nem raknak ilyen kamerát sajnálatos, de ez van. Akkor nyilván az ember azt a telefont fogja megvenni, amelyikben olyan kamera van amire neki szüksége van. Nem értem hol a probléma. Szerintem kicsit félreértettük egymást.
    Ha a 120k-s HTC-ben nincs ilyen jó kamera akkor egyáltalán minek foglalkozol vele? Ott az iPhone 4 , amúgy a linkelt videón tényleg nagyon szép képe van. Így szerintem, számodra, akinek ez nagyon fontos egyértelmű választás az iPhone 4. Nem értem minek foglalkozol akkor HTC-vel? :) Nem tudja okés...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák