Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Nálad valami nem kóser. 1 perc SSD-vel az indulás?
    Nekem az asztalin (FX8150+Hyper X 3k 120 GB SSD+2x1,5 TB HDD+8 GB 2400 Mhz RAM+A5m99x EVO deszka) kb 20-30 (gomb megnyomásától amíg pl elindul egy bőngésző, vagy el tudok kezdeni pötyögni a wordben) amiből nagyjából 10 a BIOS screen (ezt lejjebb tudnám venni hogy összesen legyen kb 5 de akkor már ha be kell lépni akkor figyelni kell.

    A laptopomon (Asus G56J, i7 4700 HQ+Kingston V300 240 GB SSD+8 GB 1600 Mhz-es RAM) kb 10 mp a boot, hidegindítással. Ha valamin molyolnia kell mert update volt vagy valami telepítés akkor max 15.

    De az exem Toshiba Sattelite L300-a amiben valami 2 magos trágya celeron van+3 GB RAM is beindul 30-40 mp alatt, pedig csak SATA II-es és a "trágya" kingston V300 van abban is.

    Amúgy meglátásom szerint nem is annyira a boot a lényeges (bár én azt is szeretem, hogy alig kell várni még belakott rendszernél sem), hanem az, hogy párhuzamos műveleteknél sem akad meg a rendszer. Pl a fent említett toshibán amikor kifogyott a RAM-ból és elkezdett gyorsítótárazni a HDD-re pl 3-4 lap böngésző közben egy spotify vagy winamp akkor bizony néha 10-20 mp-re is megakadt a gép. De hasonló probléma volt, ha valamit másoltál akkor kb az egész lehalt, meg kellett várni amíg végez mert közel használhatatlan lett. Az én gépeimen is megfigyelhető volt ez, bár nyílván közel sem ilyen erőteljesen. De amúgy lehet a böngésző 1-2 mp hamarabb indul amire csak legyintesz, de próbálj meg elindítani egy tényleg komoly programot pl szétpluginolt PS-t, vagy egy CATIA-t vagy Inventort. Még 7200-as HDD esetén is leöli a gépet és majd egy percig hokizhatsz, de ha még ennél is lassabb van akkor gyakran hosszú percekig nem is reagál az egész. Pl nálunk az egyetemen meg volt mondva, hogy óra végén nehogy kilépjünk, mert 1 szünet alatt nem tudják újra elindítani. Ez SSD-nél nem gond, max 15-20 mp és dolgozhatsz is. Azt meg meg sem említem amikor több száz vagy ezer darabos összeállítási modellt nyitsz meg akkor a HDD sír, hogy legyártották, az SSD meg nem....

    De amúgy tényleg régi laptop ahol látványos a javulás. Azokban nagyon ergya HDD-k vannak és egy SSD-től teljesen megtáltosodik és még évekig használható marad.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz bambano #24 üzenetére

    Ez tény, de a swappelésen is sokat segít. Másrészt nem volt túl sok filózni való, mert az eredeti HDD lehalt, tehát lehetett volna választani a használt HDD+RAM vagy új SSD közül. Megítélésem szerint az SSD sokkal jobbat tett az általános felhasználói élmények (tudom nem egzakt fogalom).

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák