Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forgonati

    őstag

    válasz Armahun #8470 üzenetére

    "A 20 MP miatt zajos a kép"

    Te ezt amúgy mennyire vágod, ezt a megapixel témát? Mert szerintem meg rohadtul mindegy a felbontás, ha a zajról van szó. A szenzor natív felbontása 20MP, és ha a felbontást leveszed 8MP-re, attól még a szenzor pixeljei nem lesznek sem nagyobbak, se nem kerülnek távolabbra egymástól. Ergo ugyanannyi zaj kerül a 8MP képre is mint a 20MP-re. De javíts ki ha rosszul mondom.

    "Ez olyasmi mint az autónál a végsebesség, tudja, de igazából nem arra a sebességre, felbontásra van optimalizálva."

    Ezt a mondatodat meg nem is igazán értem. Az autós hasonlat meg rossz. Van benne egy 20MP natív felbontású szenzor, de nem arra van csinálva hogy 20MP képeket lőjél vele?

    Szerintem annyi van, hogy a Sony gyári kamera szoftvere egyszerűen szar, és rossz jpegeket csinál full automata módban. Én is azt tapasztaltam, hogy a manual mód jobb, kevesebbet mos a szoftver, bár itt "csak" 8MP elérhető, valami fura okból kifolyólag. Mondjuk nem is igazán van egy mobilban szükség ennél nagyobb felbontásra.

    SZERINTEM.

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

Új hozzászólás Aktív témák