Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krx21

    nagyúr

    válasz elefant #12 üzenetére

    Örülök a tesztnek.... Egy pár észrevétel: Megtekintettem a kalibráltnak vélt beállításokat és van egy-két dolog amivel nem értek egyet...
    Motion Flow Ki? Egy ilyet TV-t eszembe nem jutna 50Hz-es üzemben hajtani, így pl: a 24p üzemmódban nézhetetlenül darabos minden...A mozgásmegjelenítés töredékét nem mutatja meg annak, amit a panel tud... Ráadásul a Motion Flow Normal fokozata teljesen használható, nem okoz a filmeknél szappanopera effektust, mint a Samsungos tárasi...
    Dinamikus LED vezérlés Ki? Itt megint csak egy fontos tulajdonságtól fosszuk meg magunkat, ha kikapcsoljuk... Ugyanis ez nem a Samsungtól megszokott fényerő változtatás, hanem inkább a micro dimming-hez hasonló elsötétülő eljárás, ami igen jól tetten érhető sötét jeleneteknél és kiválóan működik...
    Automatikus fényerő-korlátozás Ki Ez egyáltalán nem energiatakarékos funkció, ez nem plazma... Filmesebb hatása van bekapcsolt állapotban, ugyanis csak a nagyon világos jeleneteknél vesz vissza, hogy ne legyen retina égető... Plazmáknál agresszívan jelen van, de itt is van értelme, mert szerintem ergonomikus a szemnek...
    Elő szín KI: Itt gyakorlatilag majdnem a Triluminos technológiáról mondunk le... Kikapcsolt állapotban nem látom azokat a színeke, amiket eddig SOHA nem láttam LCD TV-n... Ráadásul ezt a Sony úgy teszi, hogy csak az lesz élénkebb, mélyebb ahol kell, a természetes színek nem szenvedik meg jelenlétét... A LCD TV-k leggyengébb színe a piros, viszont ennek a TV-nek az lett a legjobb színe, de Élő szín funkciót kikapcsolva ebből szinte semmit nem mutat meg...
    Azon kívül én is Samsungos tapasztalataim szerinte minden automatikusan kikapcsoltam... Ez nem Samsung, nem kell minden kikapcsolni... Az X Reality Pro sokkal jobb annál, hogy elfelejtsük, nagyon jól teszi a dolgát...
    A legnagyobb hibája a TV-nek a edge led-ből fakadó széleken jelentkező enyhe vízszintes sávosodás...
    Ezt teli képnél nem igen lehet látni... Legfőképp akkor van ez a hiba jelen, ha a kép le vagy fel mozog és koncentrál rá az ember...
    Mindezek ellenére szerintem egyértelműen a legjobb idei LCD -TV, olyan színekkel ami eddig még LCD TV még nem volt látható... Kár hogy nem full-led-es....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák