Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz nofi #453 üzenetére

    Ha a mérete, vagy látószöge miatt vonzó számodra a 16/2,8, akkor szerezz be egyet. Viszont wide konvertert erre én semmiképpen se tennék. Az obi képminősége már nem bír el egy konvertert, így alapból is csak a kép közepe éles és onnantól elég lágy, de csúnyábban fogalmazva életlen és elég erősen CA-zik. Ezeket a nem kívánatos tulajdonságait pedig egy konverter még jobban felerősíti. A kép szélei felé, ahol a konverterrel elvileg új képi tartalmat kapnál, ott némi kenőcsölt CA-s maszat lesz és az eredeti tartományban is gyengébb lesz az eredmény.
    Optikai elemet tartalmazó konvertert szerintem csak már eleve jó képminőségű obik bírnak el, a többi obi esetén vagy erősen kompromisszumos, vagy használhatatlan eredményt produkál.

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz nofi #455 üzenetére

    Nekem van 16/2,8-am, így az alap képességeit nem tesztek hanem tapasztalat alapján értékelem. Lényegében a saját cuccom/obim fikázom. :DDD
    Szóval nehezen tudom elképzelni, hogy gyengébb képminőséggel ki tudnék egyezni. Persze nem vagyunk egyformák és én erre talán háklisabb vagyok az átlagnál, mivel más rendszerem is van és ott sokkal jobb obikhoz vagyok szokva.
    A felhasználói review-kkal mindig az a gond, hogy mivel saját cucca, ezért mindenki védi a döntését és olyat senki se akar beismerni, hogy vettem valami, használom ugyan, de sz@r. Én beismerem, hogy fix obi létére messze az átlag alatt produkál, cserébe pancake és még mindig jobb, hogy van mintha ne lenne, ezzel az obival igazán kicsi a gép.
    Objektív mérések az obiról amúgy itt van: slrgear sel16f28
    Őszintén szólva ilyen rossz blur indexet még nem láttam, különösen nyitva botrányos.

    Ha ettől nagyobb látószög kell és erre a gépre, akkor talán jobb megoldás lehet valami manual nagylátó és adapterrel felrakni, utra nagy látószögeknél könnyű eltalálni a hiperfokális távot és akkor onnan úgyis minden éles lesz.

    Amúgy milyen ekv. gyujtótávra vágysz?

Új hozzászólás Aktív témák