Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • REDeath

    őstag

    válasz TESCO-Zsömle #34 üzenetére

    Projektort? az nem tvzésre való szerintem. amúgy minden lcd tévének hasonlók a betekntési szögei? mert ismerősnél láttam egy samsungot, és annak a képe olyan volt mint a legócskább lcd monitor 5 ezerért, akárhonnan nztem foltos szar volt

    Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

  • CYBERIA

    őstag

    válasz TESCO-Zsömle #58 üzenetére

    Na most az MTV adásai 1080i-ben mennek, tehát itt gyakorlatilag csak interlaced-ből csinál progresszívet. Annyiból jó, hogy ez nem 25, hanem inkább 50 Hz. Meg gondolom ha DVD-t nézel, azt is felkonvertálja, ha még ninvd. Sokkal jobb nem lesz, de így kezelhetőbb.

    A hifik meg általában nem 5.1 vagy 7.1-esek.

    Érdekességképpen megjegyezném, hogy a 240 Hz az ~50 centtel van az aisz (a# vagy A3#) fölött. :)

    APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

  • waverider

    senior tag

    válasz TESCO-Zsömle #58 üzenetére

    [OFF]Szia Zsömi! Viszont!

    Szerintem baromira elbeszélünk egymás mellett... :(
    A helyzet ugyanis az, hogy nem tudtuk Full HD -ban nézni az olimpiát
    a szájbatekert - és finom voltam - MTV miatt, pedig 700 méterre lakunk a toronytól
    és kiválló a rálátás is. Volt vivő jel, txt, epg, hang, de videojel nuku. :W
    Mi is történt?
    Felhívván az Antenna Hungáriát ugyanis egy hatalmas humbugra derült fény:
    miszerint az AH ugyebár csak a kapott jelet veszi át azon nem változtat, de a tisztelt MTV az adás sugárzásának megkezdése előtt 1 héttel megváltoztatta a tömörítési formátumot a hagyományos mpeg2-ről mpeg4-re!!! :Y
    Ilyen átsz@bás a kerek világon nem volt még, ahogy utánnanéztem, sehol nem tette
    meg ezt egyik TV társaság sem.
    Csakhogy erről egyrészt mélyen kussoltak, másrészt ki is toltak rendesen a majd 100e
    emberrel akik Full HD készülék tulajdonosai.
    Mikor ugyanis pár évvel ezelőtt a behozatandó TV-kről folyt diskurzus, arra alapoztak, hogy mpeg2 tömörítés lesz és más szabványú nem szükséges.
    Így a honi tulajdonosok Full HD TV-i - azok is akik 1 éve jó drágán és azok is akik csak jelenleg vettek olcsóbban - nem képesek az mpeg4 tömörítés vételére.
    Rendelésre talán hoznak 4-600.000 Ft áron, vagy vegyél még set-top boxot - már ha kapsz Magyarhonban normálisat egyáltalán - és bele kártyát is!, mert persze a korábbi állítással ellentétben nem is lesz ingyenes.
    Tehát íme velünk ezt is meg lehet csinálni, egy újabb magyar specialitás, de miért?
    S hogy az Indul a Bakterházból idézzek - "Miért nem teszi ki nyíltan a foltozni való rongyos batyut" senki az a MTV részéről? :F
    Jójó volt 1 olyan adás, amin belül 1 mondatban, kb. 1 emberes nézettséggel - az operatőrön és a riportban szereplőkön kívül - ez elhangzott.
    Mellette meg tolják szembe-szájba a propagandát, nesze a Full HD MTV, hát itt van, nézheted!...de hogyan?
    Szégyen ez kérem, szégyen. :( :o :((( [/OFF]

    Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

Új hozzászólás Aktív témák