Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz bwoay #41 üzenetére

    Na most már én is beszólok a Hz-k kapcsán, mert itt kérem iszonyatok vannak... ;] A gond a 25 képkocka/másodperccel (25 fps) egyszerűen az, hogy szaggat rajta a mozgás (különösen látszik mikor fordul a kamera), mert túl kevés a 25 fázis másodpercenként. Nem siklik rajta semmi, hanem igy katt-katt-katt-katt ugrál. És az elmosódáshoz ennek műszakilag semmi köze. Ez a szaggatás CRT-n kevésbé látszott mert a villogása kicsit elrejti a szaggatást az ember szeme elöl, de bizony ott is jelen van ez a probléma, ez nem a TFT sajátsága. TFT-n ez jobban érződik a villogás hiánya miatt. Én kipróbáltam a saját monitormon (19" TFT, 6ms S-PVA, 1000:1) egy film-fps duplázót (a sony féle algoritmus, WinDVD-ben elérhető), és nagyon látszott a különbség. De tényleg. Kipróbáltam pontosan ugyan azzal a filmel egy régi 15" TN-es TFT-n (talán 700:1, és 15ms), és ott alig látszott a különbség. Szóval általában az is elmondható, hogy minél jobb (kontrasztos, gyors) egy képernyő, annál inkább zavaró a jelenség. Az egésznek az elmosódáshoz annyi köze van, hogy az ilyen szaggatva (ugrálva) közlekedő dolgokat a szem/agy kevésbé képes követni, ugyhogy kevésbé tudod rajta felfogni a részleteket. De a labda elkenődésén ez nem változtat, csak az nem mindegy, hogy érzetre repül az a labda, vagy inkább sok kis ugrással szeli át a képernyőt. (Aztán ettől függetlenül persze kenheti is valamennyire a TFT a mozgó dolgokat, mert reakicó ideje erősen korlátos. De az fps duplázás ezen nálam semmit nem segített, sőt talán még rontott is ezen.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák