Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    A kontrasztokról annyit, hogy azért emelik "csak" ilyen ütemben, mert a túl nagy számok összehasonlítására a mezőgazdasági dolgozók képtelenek lennének. De ha így haladnak tovább, pár év múlva mégis ki fognak futni a számokból. Mert ugye, pl. 80000000000000:1 VS 8000000000000:1... na melyik a nagyobb? Áhhh... valami újat kell majd kitalálni.

  • ddekany

    veterán

    válasz bwoay #41 üzenetére

    Na most már én is beszólok a Hz-k kapcsán, mert itt kérem iszonyatok vannak... ;] A gond a 25 képkocka/másodperccel (25 fps) egyszerűen az, hogy szaggat rajta a mozgás (különösen látszik mikor fordul a kamera), mert túl kevés a 25 fázis másodpercenként. Nem siklik rajta semmi, hanem igy katt-katt-katt-katt ugrál. És az elmosódáshoz ennek műszakilag semmi köze. Ez a szaggatás CRT-n kevésbé látszott mert a villogása kicsit elrejti a szaggatást az ember szeme elöl, de bizony ott is jelen van ez a probléma, ez nem a TFT sajátsága. TFT-n ez jobban érződik a villogás hiánya miatt. Én kipróbáltam a saját monitormon (19" TFT, 6ms S-PVA, 1000:1) egy film-fps duplázót (a sony féle algoritmus, WinDVD-ben elérhető), és nagyon látszott a különbség. De tényleg. Kipróbáltam pontosan ugyan azzal a filmel egy régi 15" TN-es TFT-n (talán 700:1, és 15ms), és ott alig látszott a különbség. Szóval általában az is elmondható, hogy minél jobb (kontrasztos, gyors) egy képernyő, annál inkább zavaró a jelenség. Az egésznek az elmosódáshoz annyi köze van, hogy az ilyen szaggatva (ugrálva) közlekedő dolgokat a szem/agy kevésbé képes követni, ugyhogy kevésbé tudod rajta felfogni a részleteket. De a labda elkenődésén ez nem változtat, csak az nem mindegy, hogy érzetre repül az a labda, vagy inkább sok kis ugrással szeli át a képernyőt. (Aztán ettől függetlenül persze kenheti is valamennyire a TFT a mozgó dolgokat, mert reakicó ideje erősen korlátos. De az fps duplázás ezen nálam semmit nem segített, sőt talán még rontott is ezen.)

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz bwoay #67 üzenetére

    Ezek sima számítógépes monitorok voltak DVI-n, szóval mindkettő 60Hz-en ment. (Jaja, még csak nem is többszöröse a forrás fps-nek... de még is működött a dolog.)

  • ddekany

    veterán

    válasz dezz #70 üzenetére

    "Nem a Sony technológiája, hanem a Philipsé: TrimensionDNM"

    Ehhh... azaz. És ezek szerint 60 fps-re konvertálta fel a filmeket. Jó lenne, ha ugyan ez elérhető lenne számítógépes lejátszókban (normális minőségben) nem csak DVD tartalomra. Mert WinDVD csak ott alkalmazta, legalábbis amikor még próbáltam (és különben is igénytelen egy lejátszó, ettöl eltekintve...).

    "nos faszér kell neked továbbra is azért is TFT-nek nevezned"

    Hupsz... De a jóindulat megvan bennem. Ja, a mocsok PH! tehet róla, mert ők rendszeresen úgy írják... :)

  • ddekany

    veterán

    válasz ddekany #78 üzenetére

    "Jó lenne, ha ugyan ez elérhető lenne számítógépes lejátszókban (normális minőségben) nem csak DVD tartalomra."

    Hogy válaszoljak magamnak, itt találtam valami ilyesmit, de még nem próbáltam:
    [link]

  • ddekany

    veterán

    válasz dchard #85 üzenetére

    Én (és sokan mások) villogás alatt pont azt értettem, hogy valami hol sötét, hogy világos. Szaggatás alatt meg azt, hogy túl nagy idő telik el a felvett jelenetben két szomszédos filmkocka felvétele közt (tehát ez nem a megjelenítés mikéntjéről szol, a szaggatás fogalmának szempontjából mindegy, hogy a fázisok váltása kioltás nélkül történik vagy sem -- max. jobban vagy kevésbé látod hogy szaggat). Szóval szerintem kb u.a.-t mondjuk.

    Persze az egyetlen örök ellentét ismét előjön, miszerint elég-e a 25 fps... Számomra teljesen egyértelmű hogy kevés, tök mindegy milyen elektrónikát alkalmaznak (jobban vagy kevéséb szembeötlő lehet a szaggatás, de mindíg megmarad), eltekintve persze azoktól amik már tényleg létre próbálják hozni a "hinyázó" képkockákat. Hogy másnak olyan-e a látása, hogy tényleg nem zavaró számára... nem tudom, de gyanítom, hogy az emberek nagyrészét csak azért nem zavarja a 25 fps, mert kiskoruk óta ahhoz vannak szokva, hogy a filmek egy kicsit ilyen kerregősen néznek ki, így eleve ezt várják mikor ránéznek egy készülkére. Talán zavarná is sokukat ha nem így lenne, mert ez hozzátartozik a film érzethez. Egyébként nekem is furcsa volt, mikor 60Hz-re felkonvertálva néztem rá filmekre, ugyanis eléggé szimpadiassá, nevetségessé váltak, kicsit az volt az érzésem, hogy valami TV sorozatot nézek. Először nem értettem miért, de aztán leesett egy-két dolog... Egyrészt a kifejezetten TV-re készült filmek (tehát jellemzően a sorozatok) váltottsorosan vannak felvéve, ezért folyamatosabb a mozgásuk, és így folyamatosabb mozgástól rögtön TV sorozaz "hangulatom" lett (amiket pedig utálok). Meg talán az is lehet, hogy a 24-25 fps-en kerregő képnél már megszoktam, hogy az egy másik világ, ahol minden ilyen mű és logikátlan, de ahogy ez megszünt, az agyam sokkal inkább valóságként nézett a jelenetekre, nem voltam "hipnotizálva".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák