Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mitro

    csendes tag

    Sztem olyan dolgokat vártok el ettől a telótól amit egyszerűen nem kell tudnia. Bocha sztem ez egy 10-15 éves gyerkőcöknek való teló és teljesen felesleges ráerszteni a geek megközelítést. Ilyet valószínűleg senki nem vesz magának hanem kapja a szüleitől. A célközönségnek az a fontos, hogy vicces mp3-akat cserélgessenek, lefotózzák egymást föci órán és h hazafelé tudjanak zenét hallgatni a 7-es buszon. Kizártnak tartom, h akár még a facebook alkalmazást is tömegessen használják, de azt még mindig inkább mint európai térképpel a gps-t.

    Túlzott elvárással vannak itt sokan a fórumon is, kb. olyan szintű hozzászólásokat olvasok, h egy 5 évvel ezelőtti top üzleti SE modell is többet tudott. Egyrészről ez általánosságban sem igaz, csak részekben, másrészről ez olyan elvárás mintha egy új Toyota Yarisra azt mondanátok, hogy az 5 évvel ezelötti Lexus LS 100-om is többet tudott :D :D

    Ez egy gyerek telefon még csak nem is a fiatal felnőttek telefonja. Kéretik így nézni. Sztem így nem rossz. A konkurenciához képest az SE pedig mindig is túlárazott volt ugyanúgy mint a Sony egyéb szórakoztató ipari termékei, nem az ár képzésük miatt vesz a user ilyen telefont, arra ott a Nokia meg a Samsung.

    [ Szerkesztve ]

    E GH388-> E GF768-> E T28-> E T65-> SE T230-> SE K500i-> SE W800i-> SE W910i

  • mitro

    csendes tag

    válasz tjb007 #40 üzenetére

    Az A-GPS-nek van jelentősége a navigáláson kívül is, bár kétségtelen h ez a leghasznosabb funkciója. Zárt op. rendszerű telefonban is tudsz vele navigálni pld. google maps-el, de adatforgalmat generál mert a térképet a netről szedi le, míg egy okostelefonra rá tudod telepíteni egy adott térképet és szoftvert és már nem tölt le hozzá semmi adatot. Pld. az SE C905-ben is van A-GPS és elérhető hozzá korrekt navigációs szoftver is oszt mégis zárt az operciós rendszer.

    Tehát a navigáción kívüli funkciók : helymeghatározás. Pld. hova francba keverdtél a nagy pusztaságban azt azért meg tudod nézni a google mapsen is. Sportolásnál leméri hogy hány km-rt futottál, mennyivel stb. Fényképekre rá tudja rakni a gps koordinátákat és késöbb egy térképes rendszerezésnél elég jól jön, hogy térképre is rá tudod rendezni a fotókat könnyedén.

    E GH388-> E GF768-> E T28-> E T65-> SE T230-> SE K500i-> SE W800i-> SE W910i

  • mitro

    csendes tag

    válasz zord01 #50 üzenetére

    "És ezért tartom luxusnak az évi (10-40k) pluszköltésget. Lehet hogy spúr vagyok, de ha már egyszer fizettem valamiértn, nem szeretem ha újra meg újra vasalgatnak."

    Sztem egy kalap alá veszed a hardver a szoftver és net elérés költségeit. Normális esetben fizetsz a számítógépedért + a rajta futó szoftverekért + a netes elérhetőségedért is (ezért havonta.) Ugynez van a mobiloddal is is mint célszámítógéppel. Fizetsz a telóért a rajta futó szoftverért és a net elérhetőségért.

    Amúgy értem a problémád és részben osztom is, de pont egy gyerek telefonra ezért kifakadni sztem mosolyogtató. Ez lenne a kifogásod egy Sagemes Hello Kitty telefonra is ??? Mert kb. a Zylo ez a kategória.

    E GH388-> E GF768-> E T28-> E T65-> SE T230-> SE K500i-> SE W800i-> SE W910i

  • mitro

    csendes tag

    válasz zord01 #59 üzenetére

    Valóban ez üzletpolitika is és programozástechnika is. A zárt rendszerű telefonokra Java programokat lehet telepíteni. Ilyeneket készítenek a külső fejlesztő cégek. Ezek többnyire kompatibilisek egymással. (gyakorlatban nem, papíron igen) Volt szerencsém mobilra készülő javas projektekben részt venni és nem merülnék el a kompatibilitási problémákban, de gyakorlatilag minden egyes márka minden egyes modelljére külön programot kellett készíteni, fordítani. Aztán ha másnap megjelenik egy új mobil akkor arra is.

    A nyílt operációs rendszereknél nem így van. Bár ilyen platformon futó fejlesztésben még nem vettem részt de az olyan mint a Windows vagy bármilyen más oprendszer. Ha megírod a gépeden a programot mondjuk az IGO-t akkor mindegyik Symbianos telón módosítás nélkül fog futni. Képzeld el ha a programozóknak az IGO-t minden egyes modellre portolni kéne. Csak az SE-nek van prompt futó 50 telefonja és ők szinte a legkisebbek.

    Na ezért erőltetik a nyílt operációs rendszerű telókat és biztos vok benne, h rövid időn belül csak ilyenek lesznek, maximum korlátozzák az adott telefonon futó nyitottságát.

    Mi francnak fejlesszen saját zárt vagy nyitott op rendszert a Nokia meg az SE meg a Samsung mikor INGYEN felteheti az Androidot a telóira ? Amelyik teló hardvere megüti az Android minimum elvárását arra azt fogják alapból rakni. És nem sokára mindegyik teló minimum hardvere át fogja ugrani ezt a lécet.

    E GH388-> E GF768-> E T28-> E T65-> SE T230-> SE K500i-> SE W800i-> SE W910i

  • mitro

    csendes tag

    válasz tjb007 #71 üzenetére

    Nem írtam h ma láttál elősször telót ;) Csak részleteztem h mire jó még a GPS chip a kifejezett navigáláson kívül. Amúgy meg ebben a telóban sem a Wifinek sem a GPS-nek nagy jelentősége nincsen, valószínűleg a marketing osztály erőltetett még vmit. Elég valószínű h a GPS meg a Wifi között döntöttek az ár érték arányban az olcsóbb és kevesebb energiát fogyasztó chip javára. Ha magamra gondolok én is a wifit preferálnám mert azt mindennap használom gps-t meg rohadtul nem.

    Hogy egy általános iskolás gyerek melyiket használja többet azt nem tudom. Ahogy a fiamnál látom az osztályában senkinek nincs a telóján netelérés bekapcsolva, még mindig a jó öreg BT-on küldözgetik a marhaságokat egymásnak, akár kép, csengőhang vagy játékról legyen szó.

    Értsétek meg ezeket a telókat 10 éves forma gyerekek használják ez a Zylo a W205-t fogja lecserélni és jövő nyáron tuti 15.000 Ft-lesz pre-paid konstrukcióban.

    Teljesen más használati és elvárási szint van, sem a gps sem a wifi nem hiányzik nekik. Ha akarnák sem tudnák használni ezeket.

    E GH388-> E GF768-> E T28-> E T65-> SE T230-> SE K500i-> SE W800i-> SE W910i

  • mitro

    csendes tag

    válasz k850 #91 üzenetére

    Nem hívtak meg valóban az Opera Mini programozásához, sőt más java program programozáshoz sem, hanem én hívtam programozókat mivel java programokat adtunk ki és forgalmaztunk pár éve mikor még ment az emelt díjjas sms. Többek között volt java alapú magyarország térképünk is és hidd el tudom miről beszélek. Akkor nem voltak kompatibilisek egymással a márkán belüli modellek sem és nem lehetett multi screen megoldásokat sem alkalmazni ami minden felbontáshoz jó volt, mert nem volt olyan wapos elérés sem és telefon sem ahol le tudtál volna tölteni 1mb-os alkalmazásokat. A t-mobile és a pannon nem vett át java programot 150 kbyte felett, mert a userek nem tudták letölteni.

    Valóban ma már nem kell minden típushoz más verzió mert időközben a java platform is fejlődött és a különféle felbontású telefonokhoz való grafikákat egy programba bele lehet zsúfolni, ma már nem ritka az 1Mb-os játék program sem.

    Azért még ma is megnézném azt a java programot, amiben van egy 500 Mb-os IGO európa térkép és felteszed akármelyik telefonra. ;)

    E GH388-> E GF768-> E T28-> E T65-> SE T230-> SE K500i-> SE W800i-> SE W910i

  • mitro

    csendes tag

    válasz zord01 #94 üzenetére

    Amúgy érdekes h kb. hasonló elvárásaim vannak egy SE telóval mint neked formára megjelenésre, csak engem nem zavar az érintőképernyő. Ahogy nézem a mostani felhozatalt egy Vivaz felelne meg nekem formára a legjobban, csak androiddal szeretném nem a kifutott nehézkes symbiannal :( De tuti jön vmi ilyen is.

    E GH388-> E GF768-> E T28-> E T65-> SE T230-> SE K500i-> SE W800i-> SE W910i

Új hozzászólás Aktív témák