Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zord01

    senior tag

    Nah Kedves Fórumosok, akkor ideje tisztázni pár dolgot, mert látom nem mindenki van képben.

    Barthezz2:
    Lirion :
    A nokia okostelefonokban ingyenessé tették a navigációt. Konkrétan az Ovi maps-ot. És az baromi jó. Nekem ezen a Symbás redván első dolgom volt feltenni az Igo-t. (Igen-Igen, fel lehet tenni, max prütykölni kell...), de semmivel sem jobb mint az Ovi maps, csak lassabb, így töröltem.
    A vicces az egészben, hogy mivel le akartam cserélni azt a Symbian-os sz*art egy zárt platformos rendszerre (mert ez lassú, és instabil), akkor derül ki, hogy a NEM okos telefonokban más navi van, név szerint "Nokia Maps for S40" (Tehát nem Ovi maps).
    Namost az Ovi mapsot "Map Loaderrel" felmásolom a 8 gigás memkártyára, a menüben kikapcsolom a hálózat alapú navigálást és csók. Van egy ingyenes, működő, autós, gyalogos navigálásra alkalmas szoftverem. (és hardverem persze)
    NOKIA MAPS sok telóre le sem tölthető, így marad a net előfizetős, szép nagy adatforgalmi csomaggal.
    Ami ugye havi 3-5k. + az évente megujítandó licencdíj (mert a NOKIA Maps nem lett ingyenes), amire nekem 10-12k-t mondtan Westend Nokia boltban.
    12+12*3. Az legjobb esetben is 45 rugó évente. És én másra nem használom a netet, csak GPS miatt előfizetni mobil netre kissé luxus.
    Aztán vannak olyan nem okos telók, melyekre szintén felmegy kártyára a térkép, viszont a 10-12 rugós díjat szintén le kell perkálni minden évben. Szintén gáz...
    És ami még tragikusabb. Nekem Nokia boltos gyerek mondta, hogy a Nokia maps sehol nincs az Ovi maps-hoz képest.
    Tehát sokkal drágábban kapsz sokkal rosszabb progit. Viva la józanész...

    mrlujoak:
    Nos kedves forumtárs. A GPS dologról csak annyit, hogy nekem kb havonta egyszer kell a GPS, akkor viszont nagyon. És bár van a kocsimban is, és van Outdoor GPS-em, ez a két cucc pont akkor nincs kéznél mikor kéne. Ezért jó ha a telóban is van GPS. És ezért tartom luxusnak az évi (10-40k) pluszköltésget. Lehet hogy spúr vagyok, de ha már egyszer fizettem valamiértn, nem szeretem ha újra meg újra vasalgatnak.

    Jah és még csak annyit, hogy ilyen specifikációjú telefont nem nehéz találni, hanem lehetetlen. NINCS ilyen. Legnagyobb sajnálatomra.

    HardSanyeee:
    Kedves Barátom. Részben igazad van, és részben ez képezi a problémám.
    Ugyanis a D750 volt a valah volt legjobb telóm, és mág 4 éve sírok egy méltó utód után.
    ABBAN volt igazad, hogy az felső kategóriás teló volt. IGEN. Viszont, én pont ezt mondom, hogy MANAPÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁG nincs egy klasszikus kialakításu felső kategóriás telefon.

    MERT AZ ÖSSZES FELSŐ KATEGÓRIÁS TELÓ OKOSTELEFON MANAPSÁG. Ez nagyon nagy hiba.
    Illetve marad a 88-as széria, azok meg semmit nem tudnak.

    Mert ami felső kategóriás, az vagy érintős, vagy QWERTY-s (vagy mindkettő), vagy szétcsúsztetható.

    Lirion:
    Kedves barátom. Igazán tetszett a kommented, miszerint hülye vagyok. A vicces, hogy a NOKIA boltban is ezt mondták. Mert bár kb 100000000 program van a nokia Symbianhoz, mégsincs olyan progi, amivel a jegyzeteimet ki tudnám rakni a főképernyőre. Ala SE jegyzet. A naptárba kell helyette bogarászni, ami sokkal időigényesebb, bonyolutabb, és még időintervallumot is kell rendelni hozzá, különben másnapra eltűnik.
    Aztán mikor a srác orra elé toltam az általam vezetett hibalistát, elképedt, és olyna hibákat fedezett fel, amiről ő eddig nem is tudott. Megnézte a saját N97-esét és neki is olyan volt. Le is döbbent.
    Akkor melyikünk is aki nem használja a telefonját?????
    Persze a végső válasza az volt, hogy akkor írjak rá progit ÉN. Mondtam hogy nem vagyok programozó. Erre azt felelte hogy akkor ne nyafogjak.
    Persze a felhasználó a hülye, hogy egy normális telót akar, nem egy félkész sz*rt, és még ő a hülye ha nem tud programozni. Hihetetlen elvárásaim vannak nem?

    Satio
    Valaki írta még a SATIO-t. Oké hogy 12 megapixel. De Fastport, érintőképernyő és szétcsúsztatható. Tehát minden benne van amit UTÁLOK. Amúgy volt a kezemben és az SE legsz*rabb telói egyike. Ugyanis úgy gondolkodtak a készítők, ha már van rajta billentyűzet, akkor használd is. Így bizonyos funkciók CSAK érintőképernyőről mennek, bizonyos funkciók CSAK billentyűzetről. Személy szerint ezt tartom a legrosszabb megoldásnak. Így mindkét technológia értelmit veszti (az érintő szabadságfoka, és a fizikai billentyűzet, komfortérzete), ráadásul a két technológia közül az egyik értelmét veszíti.

    X10
    Másik kedvencem. Most ugye nagyon meg akarok már szabadulni ettől a Symbás retektől így megnéztem az X10-et.
    NINCS BENNE NAPTÁR. Na most hazudtam, mert van, csak netkapcsolat nélkül nem lehet belépni, ugyanis a naptár az Google naptár, és kell hozzá mobilnet.
    Ha nincs net, nincs naptár.
    EZ KÉREM MILYEN MÁR????

    W995
    W995. Majdnem vettem egy ilyet. Annak ellenére hogy szétcsúsztatható, még ez az egyik legkonzervatívabb teló. De GPS nincs benn normális, csak perkálós. Asszem WayFinder, ami a Margit szigetet félszigetnek hiszi.
    És amúgy meg iszonyat nagy, vastag. Nem elegáns, nem karcsú. Otromba.
    Ami azt illeti GPS fronton jelenleg egyetelen SE sem kelhet versenyre Ovi maps-szal.
    Talán úgy hogy egy androidosra feltolunk egy Igo-t.

    Végszó:
    Mindenek előtt elnézést, hogy így rátok zúdítottam a problémáimat, és a hihetetlen csalódottságomat, kiábrándultságomat. Eleinte nem volt szándékomban, csak a Zylo igen komoly hiányosságait akartam kommentelni, de kihoztátok belőlem. Elnézést még egyszer minden kedves Fórum látogatótól.

    Az én elvárásom tényleg csak annyi lenne, hogy egy használható GPS-szel megáldott, jó fényképezős, relatíve vékony, klasszikus kialakítású, kellemes anyaghasználatú, nem okostelefont dobjon már piacra valaki.
    Ha lenne ilyen teló, tökre nem érdekelne mennyit kérnek érte.
    (Jah és nem akarok megtanulni programozni a cél érdekében, köszi...
    Ez a nokiás pofátlanság odavert)
    Úgy fest erre még várnom kell.

    Tudom, tudom, nem a kenyér kicsi a pofám nagy...
    (De azért gondolkozzatok el rajta, hogy vajon a gyártóknak érdeke-e jó telefont gyártani, vagy nem. Én úgy veszem észre, hogy az utóbbi években a felhasználók kiszolgálásában a piac komoly ütemben halad visszafelé. Szerintem attól félnek, ha csinálnak egy jó telót, évekig nem vesznek helyette mást a felhasználók, és bukta a profit. Ha ezt a nagyközönség lenyeli, magára vessen, csak fizessenek a sz*r technikáért. Én meg lehet veszek e-bay-en egy D750-et megint 20 dollcsiért és csók)

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

Új hozzászólás Aktív témák