Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    hali

    egy eszrevetelt szeretnek tenni, ami az elmult majd egy ev fenykepezogep tesztjeit illeti:

    Ugy tunik, a tesztelok nagyon elfogultak a tukorreflexes - tobb 100ezer forintos gepek iranyaban, ezert rendre lehuzzak a szamszeru ertekelesnel a kompakt, bridge, egyeb gepeket. En legalabbis ebben az evben meg olyan tesztet nem olvastam, ami osszertekelesben kozepesnel jobbat kapott volna, a tesztek objektivitasa tehat megkerdojelezheto.

    Gyanitom, hogy a cikk irok folyamatosan abba a hibaba esnek, hogy ezeket a gepeket akarva akaratlanul is komolyabb sajat felszerelesukhoz hasonlitjak, illetve a fenykepezogepes topikokban is rendre bizonyitjak hogy "nem szarral guritanak", bocs a fogalmazasert....
    engem es pl sokakat nem az erdekelne, hogy egy 200 ezres Canon tukorreflexeshez kepest (amihez meg 8 hatizsakot kell megtolteni objektivekkel sokszazezerert, hogy a vegen egy 10 kilos felszerelest cipelhess) hogy muzsikal a szerkezet, hanem a meretehez es arahoz kepest mennyire es milyen minosegben elegiti ki az atlaguser igenyeit, mennyire kenyelmes, stb. Lehet, hogy vannak erre utalo jelek a cikkekben, de azt minden esetben megcafolja a vegen a tomor ertekeles.

  • Kobe

    veterán

    válasz johnjohn #25 üzenetére

    tisztaban vagyok a szegmenst erinto problemakkal (jomagam nemreg egy s6500-as fujit adtam el mert tul nagy ahhoz hogy feleannyit tudjon mint egy dslr), de trabantot porschehez hasonlitani akkor sem er, mert (megjobban) torzul a mostani kompaktokrol es bridgekrol kialakult kep. Nem mindenkinek kell pl fel kilos kenyer meretu gep, felrud parizsi meret optikaval (cipelni kell, nehez, draga) ellenben sokaknak lehetne javasolni a letesztelt gepek kozul valamelyiket, mondvan figy, ennyiert ez ezt tudja, a mostani felhozatalban jo gepnek szamit, a tobbi hasonlohoz kepest. Ehelyett kb mindegyik gepnel ez van hogy "ez jo ez rossz, atlagos, de megsem kene megha utanam vagnak se, merthat hol van ez egy felmillios szetthez kepest"

Új hozzászólás Aktív témák