Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz arn #16 üzenetére

    Mint Fujifilm X tulaj megszólítva érzem magam (na jó, meg amúgy is nekem szólt). Én sokáig őrlődtem a Sony NEX és a Fujifilm között, amikor a főnököm nekem adta a NEX-7 vázát, akkor tudtam, éreztem, hogy ez kell nekem, majd veszek sajátot is, mondjuk egy NEX-5R vagy NEX-6 vázat. De ez az érzés csak addig tartott amíg kézbe nem vettem egy Fujifilm vázat (mondjuk le volt terítve elém az X-Pro 1, X-E1 és X100 egy asztalra), akkor egyszerűen hatalmába kerített az "igen, most hazaértem végre" érzés ami a digitális gépek előtti időszámítást idézte fel.

    Sajnos itt sem tökéletes a sebesség érzete, az AF pont ugyan olyan fos, mint a Sony esetében, az LCD vagy EVF képe ugyan sokkal szebb, de pont ugyan annyira érzékeny a kevés fényre (na jó, az X-E2 és X-T1 sokat fejlődött ezen a téren, utóbbit kapok a jövőhéten pár napra, már nagyon várom). Viszont a gépből kieső JPEG-ek... uramatyám, ennek megbocsátok minden bűnt! Ez a második "igen, most hazaértem végre" érzés, ezek a fotók élnek. Én ilyet digitális fényképezőgépnél még nem éltem át, hogy utómunka nélkül is ennyire élők legyenek a fotók. Engem nem izgat a pixel kukkolás, csak az érdekel, hogy szeressem használni a gépet (és a Fuji vázakat szeretem, nagyon), meg készítsen olyan fotókat amiknél az összkép elbűvöl (ez is pipa). A többi felesleges sallang nem izgat.

    Még kivárok, hogy mi lesz, egyelőre még nem fektettem annyi pénzt a Fujifilm X rendszerbe, hogy fájdalmas legyen váltani. Nagyon hajlok egy Olympus E-M10 felé, de a videós énemet nagyon piszkálja, hogy a két JPEG bajnok (Fuji és Oly) ennyire pancser videózásban. Szóval lehet, hogy a Panasonic vagy a Sony felé orientálódom majd (de egyik sem szimpatikus, sajnos). Hát még nem tudom... Szerencsére nem sürget senki, hogy ezt eldöntsem. :)

    Egy kis ON:

    Faszák ezek a Zeiss objektívek, de drágábbak, mint a Fujinon üvegek (jó mondjuk már amelyik), amiket legalább ugyan olyan jónak tartok. Egy XF 23mm, XF 35mm, XF 56mm sort szívesen összekapálnék, ami Zeiss-re lefordítva másfélszer-kétszer ennyire is kijöhet, ami nem kis szó, hiszen már ez a Fujinon sor is közelíti a millát.

    De ha abból indulnék ki, hogy bármikor kicsengethetek ennyi pénzt, akkor is inkább a Fujit vinném. Ebben a rendszerben már szinte nincs olyan üveg ami hiánycikk lenne, szépen, gyönyörűen, nagyon következetesen építkezik a Fujifilm.

    A Sony meg... hát... leginkább olyan mintha lenyelt volna egy marék gyémántot, amiből váratlan pillanatokban felöklendez egy-kettőt és csak remélni tudod, hogy lesz közte valami értékes.

    [ Szerkesztve ]

  • madgie

    titán

    válasz arn #22 üzenetére

    E-M10 zseniális gép, pár hét után csak a bekapcsológomb helye az, amitől idegbajt tudok kapni :D

Új hozzászólás Aktív témák