Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    Egyrészt keveslem a büntit. :K

    Másrészt én ezért kerülöm általában mindenben, ahol csak lehet (mert pl. telefonnál nem tudom és nem is akarom, lásd. lejjebb) az ilyen-olyan okos gyártói eszközöket, mert nem (mindig) ellenőrizhető, hogy mikhez is van pontosan hozzáférésük (lásd. TV-be épített webkamera esete) és a szerzett infókat mire használják (lásd. most). Persze szeretem alapvetően az okos megoldásokat, de csak azokat amiket magam okosítok pl. egy RPi felhasználásával, vagy egy számítógéppel.

    Harmadrészt nem értem az egészet... Mi jogosít fel egy gyártót arra, hogy egyáltalán akármilyen adatot gyűjtsön rólam. És hangsúlyozottan nem a rendszer használatára vonatkozó statisztikai adatokra gondolok, amit még jónak is tekintek, ha 100%-ban anoním, hanem a személyes adatokra. Mert ha csak belső használatra gyűjtötték volna az ilyen jellegű infókat (jobb okos programok és szolgáltatások, nem releváns elemek eltávolítása a rendszerből, amiket csak mondjuk 1000 emberből 10 használ stb.), akkor teljesen védhető lenne a dolog, de így... :( Ez nem egy ingyen szolgáltatás, mint mondjuk a már említett FB, Google stb... cégeknél, ahol ezt "evidensnek" veszi az ember, aki használja a szolgáltatást. Fizettem azért a tetves készülékért? Igen. Az árába bele van építve az okos rendszer költsége is? Igen (vagy ha nem, akkor balfékek)... Akkor miről is beszélünk?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák