Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    válasz tothmaxy182 #11 üzenetére

    "egy faszi átverte a szolgáltatót, mert vett tőlük aprópénzért egy csomó (amúgy baromi drága) telefont a cége nevére"

    Ezt egy 5 éves is ki tudná védeni úgy hogy
    - Magánszemélynek jár a csúcskategória olcsóbban / Cégnek van rá pénze ha akarja
    - Egy ember, egy előfizetés, egy készülék. / Ha nagyi-papi-muter-fater-fiú-lány számára is akar valaki előfizetést és telefont akkor meg ne a negyedmillás árkategóriába nézelődjön. Ha igen akkor van rá pénze. /
    Másik amihez már némi szakértelem is kellene:
    - Az előfizetéses telefonok IMEI számai bekerülnek egy adatbázisba amit a mobiltelefon értékesítők lekérhetnek (megfelelő igazolás után) és ha látják hogy Kolompár Vinetú néven van aktív hűségidő és előfizetés a készüléken akkor illedelmesen visszaadják. Ebből az adatbázisból csak a készülékre kötött hűség/kifizetés lejárta után kerül ki az adott telefon.

    De az nem megoldás hogy a szolgáltató a függő telefont drágábban adja mint bármelyik szürke-importos üzlet a függetlent. Rám is furcsán nézett az üf.szolg. kisasszony a Telenor-nál mikor rákérdeztem XY telefon árára, ha a meglévő (már 3 éve változatlan) díjcsomagom mellé venném, majd közöltem hogy harmincért olcsóbban leemelem innen húsz méterre a bevásárlóközpontban, függetlenül. Pedig én tényleg náluk szerettem volna hozzájutni. (másik örök harcom a VOIP kapcsán van velük, illetve a korlátlan, de még is korlátozott mobilnettel).

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Takuun #32 üzenetére

    "Kicsit fura számomra, hogy olyan embernek is képesek hitelre odaadni aki nem is biztos, hogy ki tudja majd fizetni a telefon árát"

    Ebben a stabil, kiszámítható gazdasági környezetben nem véletlen könyörögnek a bankok hogy vegyél fel hitelt. Mert senki nem akar. Miért? Mert a jövő hónapban közölheti veled a cég hogy "szevasz". Nincs garancia hogy ha felveszed a 10 havi hitelt akkor az alatt a 10 hónap alatt a.) megmarad a munkahelyed b.) megkapod a fizetésed.
    Csak akinek határozott a szerződése érezheti magát kicsit biztonságban, de csak amíg a szerződés szól. Arra viszont a bank nem ad hitelt. Hiába vagy januárban 1 éves szerződéssel és kéred 10 hónapra a részletfizetést, akkor sem kapod meg. (logikából 1-es)

    Szóval Mo.-n az ember inkább félre rak (ha van miből) és ha összegyűlt a pénze akkor megveszi amit szeretne. Én is így csinálok. 1x futottam bele laptop vásárlásba 10 havi 0%-os hitelre, mondván van munkám, jó fizetésem, de ebből a 10-ből 3 hónapig a félretett pénzemből fizettem mert "létszámcsökkentés" volt a cégnél (az más kérdés hogy 3 hónap múlva visszavettek, rájöttek hogy túlzásba esetek, mert bár több pénzük maradt, de egy munka se készült el, ami a második hónapban már veszteséget termelt. :D )

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Sterilzona #61 üzenetére

    Tudom , ne kötekedjek, de ha jóval a minimálbér felett keresel miért nem vetted meg 1 összegben azt a 25 ezres SSD-t? :F
    Én csak 100 felett gondolkodom el a 0%-os lehetőségeken, de aztán inkább hozzájuk vágok egy rolni 20 ezrest "tartsd meg az aprót te mocskos állat" felkiáltással.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz spawn21 #63 üzenetére

    Persze akár egy 69 forintos gyufásdobozt is megvehet 10 havi részletre, csak ezt nagy marhaságnak találom. Ha jól keresek akkor minek hitelezzek? Akkor bemegyek, lecsapom az asztalra a pénzt és távozok. Nem kérek munkáltatói igazolást, banki kivonatot, nem töltök ki 20 oldalas szerződést, majd várok jó esetben 1 órát az elbírálásra, hogy utána bizonyos esetekben az önerőt így is kifizessem. Főleg nem egy 20-on ezres tételnél.
    Ha van pénzem valamire akkor megveszem. Ha nincs akkor gyűjtök míg nem lesz.

    De persze lehet csak én szemlélem ilyen furcsán a világot.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák