Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    válasz tothmaxy182 #11 üzenetére

    "egy faszi átverte a szolgáltatót, mert vett tőlük aprópénzért egy csomó (amúgy baromi drága) telefont a cége nevére"

    Ezt egy 5 éves is ki tudná védeni úgy hogy
    - Magánszemélynek jár a csúcskategória olcsóbban / Cégnek van rá pénze ha akarja
    - Egy ember, egy előfizetés, egy készülék. / Ha nagyi-papi-muter-fater-fiú-lány számára is akar valaki előfizetést és telefont akkor meg ne a negyedmillás árkategóriába nézelődjön. Ha igen akkor van rá pénze. /
    Másik amihez már némi szakértelem is kellene:
    - Az előfizetéses telefonok IMEI számai bekerülnek egy adatbázisba amit a mobiltelefon értékesítők lekérhetnek (megfelelő igazolás után) és ha látják hogy Kolompár Vinetú néven van aktív hűségidő és előfizetés a készüléken akkor illedelmesen visszaadják. Ebből az adatbázisból csak a készülékre kötött hűség/kifizetés lejárta után kerül ki az adott telefon.

    De az nem megoldás hogy a szolgáltató a függő telefont drágábban adja mint bármelyik szürke-importos üzlet a függetlent. Rám is furcsán nézett az üf.szolg. kisasszony a Telenor-nál mikor rákérdeztem XY telefon árára, ha a meglévő (már 3 éve változatlan) díjcsomagom mellé venném, majd közöltem hogy harmincért olcsóbban leemelem innen húsz méterre a bevásárlóközpontban, függetlenül. Pedig én tényleg náluk szerettem volna hozzájutni. (másik örök harcom a VOIP kapcsán van velük, illetve a korlátlan, de még is korlátozott mobilnettel).

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák