Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    válasz Takuun #32 üzenetére

    "Kicsit fura számomra, hogy olyan embernek is képesek hitelre odaadni aki nem is biztos, hogy ki tudja majd fizetni a telefon árát"

    Ebben a stabil, kiszámítható gazdasági környezetben nem véletlen könyörögnek a bankok hogy vegyél fel hitelt. Mert senki nem akar. Miért? Mert a jövő hónapban közölheti veled a cég hogy "szevasz". Nincs garancia hogy ha felveszed a 10 havi hitelt akkor az alatt a 10 hónap alatt a.) megmarad a munkahelyed b.) megkapod a fizetésed.
    Csak akinek határozott a szerződése érezheti magát kicsit biztonságban, de csak amíg a szerződés szól. Arra viszont a bank nem ad hitelt. Hiába vagy januárban 1 éves szerződéssel és kéred 10 hónapra a részletfizetést, akkor sem kapod meg. (logikából 1-es)

    Szóval Mo.-n az ember inkább félre rak (ha van miből) és ha összegyűlt a pénze akkor megveszi amit szeretne. Én is így csinálok. 1x futottam bele laptop vásárlásba 10 havi 0%-os hitelre, mondván van munkám, jó fizetésem, de ebből a 10-ből 3 hónapig a félretett pénzemből fizettem mert "létszámcsökkentés" volt a cégnél (az más kérdés hogy 3 hónap múlva visszavettek, rájöttek hogy túlzásba esetek, mert bár több pénzük maradt, de egy munka se készült el, ami a második hónapban már veszteséget termelt. :D )

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák