Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Holnap érkezik a Shield TV Pro, az első médialejátszóm.
    Plex, Kodi, nekem minden új a témában. A lehetőségeket is majd akkortól tanulom, mi mindenre lehet jó ez a cucc.
    Első körben a külső USB3.0 HDD-met csatlakoztatva szeretnék rajta UHD, HDR, DV filmeket nézni. Hallani pedig a Shield-et HDMI kábellel egy 5.1 Denon erősítőhöz csatlakoztatva.
    Kérdéseim:
    1:
    van bármilyen megfontolandó, alkalmazandó tennivaló/tanács a kezdeti lépésekhez, Shield beállításokkal kapcsolatban?
    (Pl egy kolléga írta, hogy az automatikus frissítéseket kapcsoljuk rögtön ki, bár azt már elfelejtettem, miért...)
    2:
    UHD-nál alacsonyabb felbontású anyagot mivel ajánlott felkonvertáltatni?:
    a Shield-del, az erősítővel, vagy a /4K/ TV-vel? Valamely eszközön szükséges ezt kikapcsolni, vagy hagyok mindent, mindegyik teszi a dolgát?
    3:
    Azon kívül, hogy sokkal gyorsabban tudom a laptopról a filmeket átmásolni a külső merevlemezre: bármilyen okból ajánlott inkább külső SSD használata e célra a külső HDD-vel szemben?
    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    válasz Terenszhill #1034 üzenetére

    Üdv! Új /első ilyen eszközöm/ Shield TV Pro tulajként abszolút tudatlan és tapasztalatlan vagyok a témában, de "egy cipőben járok" baluka kollégával:
    "csupán" külső merevlemezről történő hdr/dv filmek feliratos lejátszására használnám.
    Ha jól bogozom a dolgokat, akkor jelen esetben nem Plex szervert használnék,
    hanem Plex klienst. ?
    De ennek ellenére a beállítása hasonlóan melós, mintha szerverként állítanám be? Vagy esetleg ugyanaz? (Mert mindkét javasolt youtube linkeden server beállítás van a címben...) :D
    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Kérni szeretnék egy kis értelmezési segítséget.
    Angol nélkül (minimális szövegértés a hobbi témákban) nehezen értem az:
    EL (FEL-MEL) témakört!
    Ahogy én (egyáltalán nem) értettem, az EL egy 10 bites videós bitfolyam, amelynek két fajtája a Full El és Minimum EL, azaz FEL és MEL.
    Itt azt olvastam, a Shield TV Pro nem ismeri (értelmezésem szerint akkor figyelmen kívül hagyja ???) az EL sávot/bitfolyamot.
    Mégis:
    egyik ( MEL vagy FEL) esetében színhibásan játsza le a DV tartalmat.
    Akkor mit értek félre?
    A biztonsági másolataimat.... én is egy bizonyos oldalról szerzem, ahol a DV tartalmak állítólag főleg egyik (MEL vagy FEL) verzióban vannak fent.
    Akkor ez nekem TÖRVÉNYSZERŰEN színhibás lesz a lejátszáskor (külső merevlemez - Shieldbe)?
    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    válasz djnice #1063 üzenetére

    Köszönöm a választ, T.Hillnek is!
    Ajvé, ez elég zordul hangzik. Anno máshol a kérdésemre (melyik médialejátszó ajánlott, ami DV-t is kezel és a lehető legtöbb hangformátumot?), egyértelmű válasz a Shield volt...
    Hülyén jön ki a kérdés ebben a topikban, de ezzel a piros elszíneződéssel is ez a válasz?... :)
    "Átlag szemmel" is folyamatosan észlelhető, vagy ez inkább a gourmet-szemekhez szól?
    Köszi!!

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Bemásolom az OLED topicban felvetett problémámat és kérdésemet, hátha itt van Sony OLED-Shield Pro/Plexet használó kolléga.
    Másfél hónap használat után (Sony 55A8) sem tudtam beállításokkal megoldani a következő problémát: külső merevlemezről 4K HDR filmek esetén hol világosodik, hol sötétedik a kép. Először a beállításokat néztem, de minden esetleg ide vonatkozó (fénnyel kapcsolatos) ki van kapcsolva.
    Tegnap tűnt fel, hogy pont a felirat felvillanásakor sötétül a kép, eltűnésekor (vissza)világosodik.
    Felirat nélkül teljesen hibátlan (világos).
    A feliratnál előforduló blooming miatt vettem végül OLED-et LCD helyett, erre ez van...
    Más is tapasztalta? Gondolom, ez mindenkit bosszantana...
    Sony szervíz szerint ezt a filmgyártók lövik be így HDR esetén, nem tudunk belenyúlni.
    Többen is jelezték ezt a hibát, de nem a Sony ügye.
    Viszont nagyon bosszantó.
    Talált valaki erre megoldást?
    Esetleg média lejátszó beiktatásakor tudom állítani a felirat fényerejét, színét?
    Hátha a fényes hófehér felirat erősen belejátszik a probléma előfordulásába...
    Shield Tv Pro-n Plex-ben van ilyen beállítási lehetőség feliratra? Szürke szín, tompa fehér...stb.
    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Wifi, laptop, Shield TV Pro HDMI-vel házi-mozi erősítőhöz csatlakoztatva, onnan HDMI a TV-be, ez LENNE a felállás. Olvasgatva a Shield beállítások kacifántosságát, előtte érdeklődöm pár kérdéssel:
    ha USB-vel a Shield-hez csatlakoztatom EGYIK külső vinyómat és arról szeretnék Remux DV filmet lejátszani, ahhoz szükséges a Plex szerver letöltése, konfigurálása bárhol, vagy elég a Plex kliens a Shield-en?
    Ha ez megy, utána tetszőlegesen cserélgethetem a Shield-hez csatlakoztatott külső vinyókat, vagy adott USB bemenetéhez egy adott vinyót kell konfigurálni és többet nem lehet?

    Ha a laptopon fut a (remélhetőleg sikeresen konfigurált) Plex szerver+kliens, a Shield-en a kliens: akkor tetszőlegesen váltogathatom, hogy épp a Shield-hez csatlakoztatott külső vinyóról, vagy a laptophoz csatlakoztatott külső vinyóról, vagy a laptop vinyójáról nézek éppen filmet?
    Köszönöm!!

  • wrathchild

    tag

    válasz peti85 #1147 üzenetére

    Üdv! Ez most akkor jelenti azt, hogy a Shield-be USB-vel csatlakoztatott bármely külső merevlemezemről le tudom játszani a 4K HDR, esetleg DV Remux filmeket?
    Ugyes kolléga válaszából kiindulva nem az én eszközöm a Shield, de a Te megfogalmazásod szerit mégis lehet... (Nem szeretném addig üzembe helyezni, amíg nem tuti, hogy ez nekem a megoldás) Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák