Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inferno88

    őstag

    válasz Oliverda #21 üzenetére

    Szerintem nem közvetlen,csak közvetett "következménynek" lehetne mondani.
    Az,hogy drágultak a hdd-k a víz miatt,rendben,de az,hogy csak úgy levágják 1 évre a garit....számomra kamu,hogy a víz az oka.....max ürügy

    Semper fi!

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz Oliverda #21 üzenetére

    Hmm.. hát nem tudom hogy ti hol vásároltatok, de itt szoktam Szegeden vásárolni teljesen átlagos kiskerben és nagyjából 1 , talán 1,5 évvel ezelőtt vettem:

    1TB Samsung 103SJ vinyókat átlagolva 2-3 havonta egyet. Ez nem zöld modell hanem normális sebességű átlagos vinyó 7200 RPM-el. Eleinte 13.500 majd pár hónappal az árvíz előtt 12.500 Ft-ért vásároltam !!!! 3 év !!!! garanciával őket. De átlagolva 13.000 Ft -ot vehetünk alapul az 1 TB-os vinyókért az árvíz előtt.

    Akkor most mennyire is állja meg a helyét az a kijelentés, hogy a 20.000 Ft jó ár és főleg az, hogy kezd visszatérni a régi kerékvágásba az ár? Baromi messze van még a régi árakhoz képest az ár főleg ha azt is figyelembe vesszük hogy hosszú távon minden hardver olcsóbbodik, mert jönnek az újabbak, jobbak. Itt nem a régi kerékvásárba tér vissza az ár, hanem a szokványos olcsóbbodás figyelhető meg. (Értsd ha kijön a 2-3-4 TB_os vinyó, akkor az 1TB-ost már olcsóbbért is odaadják mert nem az a zászlóshajó a méretét tekintve)

    (Az pedig már csak félve említem meg és zárójelben, hogy a 1,5 éve vásárolt 1 TB-os vinyóimra több a garancia mint a zsír új Seagate-ekre) Ennyi erővel a 13.000 Ft-ért vásárolt Samsung vinyómat most használtan GOND nélkül eladhatnám 18.500-ért is és mit tudna felmutatni az új Seagate ellene? Valószínűleg picivel gyorsabb lenne. Oké semmi gond az enyém meg 1500 Ft-al olcsóbb és fél évvel több a garancia rá! :C No comment :DDD

    Ez a véleményem az egész üzletpolitikáról, meg arról, hogy visszatérnek az árak az eredetihez ismét. Szerintem soha nem fognak már visszatérni, mert nagyfokú globalozálódás miatt egyre kevesebb gyártó van és egyre nagyobbak a monopóliumok így ha az ember vinyó akar akkor választhat: vagy megveszi drágán a vinyót kevés garival, vagy nem vesz vinyót... akkor meg nincs min tárolni a több 100GB adatokat szóval vicc az egész :)) Így se kel el kevesebb vinyó, mert ha egyszer kell akkor kell.. nincs mese. Ennyiért is megveszik az emberek, mert nincs választásuk csak szívnak mint a torkos borz... bár ezen se kell meglepődni, mert mindennel az ég adta egy világon azt csinálják, hogy fillérekért állítják elő és mocsok drágán eladják nekünk, itt pusztán annyi a különbség, hogy jelen esetben ez nyilvánosságra is került amúgy meg csak a háttérben van, de ugyanúgy ott van.

    Nah további szép napot jó PH-zást mindenkinek! :)) :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák