Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KaitouP

    veterán

    válasz Vesa #92 üzenetére

    A példa olyan értelemben nem helytálló, hogy munkavállalóként azért más szempontokat is nézel akkor, amikor állást keresel, és nem elhanyagolhatóak az egyéni preferenciák sem. Nyilván a pénz a prioritáslistán elől szerepel, de ha magamból indulok ki, akkor az elvégzendő munka minősége, mennyisége, a heti munkaóraszám, és a légkör sem elhanyagolható tényező. De ez egy másik téma.

    A többit is értem amit leírtál, de ezek azért többnyire evidens információk. A gyártók is részt vesznek viszont a piac alakításában, jelenleg is, csak nem a legjobb irányban. Nyilván ez szubjektív, mert itt is megvannak a nyertesek (például a említett gyártó), meg vannak vesztesek, például a PC gaming közösség azon tagjai, akik ahogy beszéltük, nem tehetik meg vagy már nem akarják megtenni, hogy ennyit áldozzanak a hobbijukra. Csúcskategória mindig volt és mindig drága volt, ez rendben is van, de most már arról van szó, hogy mind a belépőszint, mind a középkategória rengeteget drágult, és nem 2-3 százalékot. (A magyar fizetések se nőnek, de ez magyar szemmel megint csak szubjektív, pláne, hogy ez az ország elég kis piac.)

    A kérdés avagy, hogy normalizálódnak-e az árak, nyilván eléggé sokakat foglalkoztat most, velem együtt, holott én szerencsére tavaly bevásároltam.

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Új hozzászólás Aktív témák