Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mattilam74

    csendes tag

    Külföldi oldalon olvastam, hogy mielőtt bármilyen firmware frissítésre/telepítésre adja a fejét az ember mindenképpen ellenőrizze hogy a sim illetve network lock OFF azaz ki van kapcsolva. Nekem T-Mobile-os a Wave II és a Network lock be van kapcsolva tehát ON, amit így ellenőriztem: *#7465625#
    Ez idáig be is adta az oldalt amin ezt ellenőrizhetem, viszont kikapcsolásra nem ad lehetőséget és az említett oldal sem ad erről infót. (csak annyit ha nem akarom tönkre tenni a telefonom, akkor legyen OFF-on a NetLock).
    Már szerintem minden magyar bada fórumot végignéztem, de erről shol nem esik szó. Ez a dolog tényleg ennyire fontos, vagy egyáltalán nem számít?

  • mattilam74

    csendes tag

    Mivel nem kaptam választ a fenti kérdésemre ezért elkezdtem a firmware telepítést magamtól...: A Network Lock ON szerencsére semmit nem befolyásol, ezt azoknak írom le akik hozzám hasonlóan máshol olvasták az ezzel kapcsolatos figyelmeztetést és aggódnak miatta. Nekem T-Mobile-os a telefonom (Wave II). Azt az utat választottam, hogy feltettem az 1.2 gyári európai változatát, ami fentebb be van linkelve. Ezt követően átállítottam a Preconfig segítségével (szintén fentebb leírva) TMH-ról (T-Mobile Magyarország) XEH-re a CSC-t. Megvártam amíg beállítja és újraindul, majd Kiessel frissítettem Bada 2-re. Minden hibátlanul ment. Itt nagy köszönet mind a Multiloader és a Kies fejlesztőinek.
    Szerintem nem kell annyira parázni a frissítéstől, mint ahogy néhányan beállítják. Alp dolok: STABIL, VÍRUSMENTES PC, amiről telepítesz és tartsd be az ezen a bloggon leírtakat a firmwarefrissítéssel kapcsolatban. Másik alapszabály: készíts elő mindent átlátható módon (pl. ne legyen száz firmvare verzió ott ahonnan telepíteni fogsz) és ne kapkodj.
    Bada 2: szerintem hibátlan. Nekem a fényképező ugyan ilyan mint etötte. A jobbra húzós tárcsázás és SMS pedig benne van, csak még kell egy extra gombnyomás. Nekem tetszik, hogy az e-maileket külön kezeli a hívásoktól és nem jelenik meg a híváslistában. (Ez amúgy is idegesítő volt, mert nem csak az e-mail fiókból kellet törölni őket.) Az új funkciók hibátlanok és a Flash 10 támogatás az új bönkgészőben nagyon jó dolog! A többit ki-ki fedezze fel magának. :)

    [ Szerkesztve ]

  • mattilam74

    csendes tag

    válasz duvi #3868 üzenetére

    Köszönöm! :) PC-n nagyjából otthon vagyok, de ez a telefon dolog teljesen új volt, gyakorlatilag néány óra alatt sikerült képbe kerülni, nagyrészt ennek a fórumnak köszönhetően. Igazán ebbe az infóba itt futottam bele és még egy másik oldalon. Csak próbáltam kellően óvatos lenni.

    Azoknak akinek a fényképező halvány képeket készít: van automata kontraszt és fényérték állítási lehetőség. :K Ezek beállításához jó szórakozást kívánok! :))

    Köszönet minden értékes hozzászólásért, infóért!

  • mattilam74

    csendes tag

    válasz @matthew@ #3870 üzenetére

    Az ISO értékkel az érzékenységet állítod. Igazán ez régen a film érzékenysége volt hagyományos fényképezőn. Nagyobb ISO értéken pl. gyors mozgású tárgyról lehet élesebb fényképet csinálni. Illetve gyenge fényviszonyok mellett elméletileg jobb képet kapni. Azért elméletileg, mert régen egy nagyobb ISO érzékenységű film tényleg jobb minőséget adott, addig ma a digitális fényképező lapkájának nem tudod túllépni a fizikai korlátait. Az vagy elég érzékeny és jó minőségű, vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák