Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e.max

    csendes tag

    Nos, hogyan is kezdjem?
    A Jet tesztjének hangvétele tényleg példátlanul lehúzós ráadásul indokolatlanul! Az F480-ban tényleg nem volt díjnyertes az akkor startoló új érintős felület szoftvere, de ez a hangvétel még arra is erős lett volna, nem beszélve a Jetben azóta verziószámot váltott alkalmazásról. Jómagam a múltkorában egy S5230-at próbálgattam vagy 2 órán keresztül és már ott érzékelhető volt a 480-hoz képest a felület reakciójának gyorsasága. Nekem nem sikerült mellé nyúlnom az ikonokon, widgeteken egyszer sem érdekes módon, sőt még a szövegbevitelnél sem! Sosem voltam idáig Samsung párti, de ez a felület ízléses és praktikus és élmény volt használni eddigi mobiljaimhoz képest (most épp egy Sharp 770-em van), legfeljebb a cikk szerzője nem bírja az érintőfelületeket, de van rá sansz hogy errefelé fog fejlődni leginkább a jövőben a mobilvilág.
    Mellesleg a rivális iPhonehoz való állandó hasonlítás is kezd lerágott csont lenni szerintem is. Ismerőseimnek van eredeti és kínai másolat is, de valahogy ez az Apple engem már a tuti sláger iPodjainál sem tudott lázba hozni. Úgy érzem a tipikus "100. majom esetét" bizonyítja folyamatosan ez a tengerentúli cég, mert jó a marketingje és utánna már boldog-boldogtalan azt veszi, arra áhítozik...
    Visszatérve, az érintős felületet messze a legjobb ötletnek találom a mobiloknál (amit ugye nem is az Apple talált fel, csak ő kezdte rugalmasabban alkalmazni), mivel volt pár mobil nekem is a kezemben, (ugyan nem vagyok sem boltos, sem újságíró) és néha a hátam közepe sem kívánja még egy T9 módú szövegbevitel alkalmával sem, hogy a gyártók néhol elmebeteg lenyomási keménységű gombjait böködjem, mikor 10 leütés után már görcsbe áll az ujjam. (mellesleg közel 20 éve zongorázom, tehát nem vagyok az a gyenge kezű figura, ezt csak úgy mellesleg, hogy van némi anatómiai ismeretem és tapasztalatom az ujjízületek lelki világáról...) :)
    Például ezt mindig is hiányoltam a tesztekben, hogy a gombok keménységéről, ami oroszlán része a használatnak a nem érintős mobiloknál, ritkán vagy sosem esik szó, és sok mást is említhetnék. Arról bezzeg "fél oldalakat" kell firkálni hogy milyen színű dobozban jönnek a készülékek, mikor kibontás után jobb esetben a fiók mélyén landol ez a papírfelesleg sokunknál. Meg hogy "jé, ezen a készüléken is lehet smst írni így meg úgy" szintén feleslegesen duzzaszt sok cikket.

    Bár sokszor estem abba a hibába, hogy belekezdtem tesztek olvasásába annélkül, hogy a cikk íróját megnéztem volna előtte, sajnos pár mondat után rögtön kiderül ha épp Boggal állok szemben. Bochat rátermettebb és elfogulatlanabb szerzőnek tituláltam idáig! Boggal viszont sok gond van szerintem, néhol alpári felé hajló stílusa (arra a cikkre gondolok itt amiben vmilyen "taknyot" vagy "csipát" hoz fel hasonlatként - szándékosan nem keresem most ki ezt a tesztet, tudja aki írta!, de említhetném az elhangzott sok "szar" és "fos" jelzőt is) és itt a fórumon olvasható hozzáállása miatt is! Nem tisztem védeni OmenHU-t, de egyetértek vele a Jet kapcsán. Ja és kérem, mi az az ékes magyarsággal idézett szólásunk mely Bog által így hangzik: "fasorba sem rúg a többiek mellett" ??? :D
    Nem tudom igazából a Mobilarénát üzemeltetők, miként válogatják meg "szakértő" cikkíróikat, de engem néhol sajnos a 8 elemi szintjén mozgó fogalmazási készségű és ezzel egyidejűleg mégis "nagyarc" tudorok nyilvánosházára emlékeztet helyenként! (és ezt kőkemény kritikaként célzom!)
    Hozzátenném, amúgy ezt Magyarország szintjén sok más területen lehet tapasztalni és elmondani, hogy bizonyos dolgok nem a megfelelő kezekben működnek!

    Másik jópofaság ez a MAC azonosító kapcsán előbújt, már említett "nagyarc"-ság! Ugyan aki hálózatokat nem használ vagy üzemeltet, honnan a búbánatból kéne ilyesmit tudnia? Valószínű én is ezért nem tudom, bár PC használó lennék keményen, de a szó legszorosabb értelmében "personal computer" user only, tehát életemben nem programoztam egy routert sem, hogy ezt tudnom kellene.
    Vagy hogy miért lenne oly égető szüksége egy HSUPA funkciónak itt?!
    Ellenben a cikkekben gyakran fellelhetők hasonló szakszavak, rövidítések, melyek pár sorban kifejtve értelmezhetőbbek lennének! Vagy épp egy linkelt, amolyan technikai "wiki szótár" szintjén, vagy buborék üzenetként információt adnának, a helyenként pont 2 hete kifejlesztett vagy épp gyártó specifikus technikai fogásokról.
    Övön aluli a kijelentés továbbá még ha valós is, hogy Bocha valószínűleg több telefont fogott kézbe, mint amennyit valaki papíron látott idáig, mert tán a mobilvásárlók tömege nem úgy kénytelen vásárolni, hogy blikkre megveszi és lessz ami lessz...?!
    Pont ez a baj hogy még a márkaboltban sem engedik bekapcsolni, kipróbálni a mobilokat, például én sem tehettem ezt meg a West End Samsung boltjában a Jettel kapcsolatban! :(
    Ennek ellenére a sokatlátottság nem minden esetben arányos a reális megitéléssel, mármint Bochara értendő, ugyanakkor nyilván van tapasztalata azt elfogadom!

    Őszintén sajnálom azokat is, akik kezdetekben felbuzdulva a Jet vagy bármely más mobil kapcsán egy, a szerző exhibicionizmusát domborító írás alapján rögtön köpködni kezdik addig áhított telefon jelöltjeiket.

    De nem is fecsérlem tovább itt az időt, valószínűleg pontosabb információt kaphatunk, ha már egy, az adott készüléket serényen használó usertől kérdezünk, mint semmitmondó, végtelenbe nyúló cikkeket olvasgatunk és tekintünk tévesen de facto-nak!

    Köszöntem szépen, de ide se jövök többé!

    :: Az egyetemi hallgatónak mindent tudnia kell. A tanársegédnek azt hogy mit melyik könyvben talál. A professzornak azt hogy hol a tanársegéd! :: // Ha Einstein ezt feltalálhatta volna: "Tzmeizer-szelepes bio-fazor komparátor" ?! :)

Új hozzászólás Aktív témák