Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz wallace 234 #53 üzenetére

    "Tavalyi Q70 R t pedig agyon dicsérték! És miért lenne a piacon az egyik legjobb?"

    A "Q70R" igazán remek tévé volt... a maga kategóriájában. :)

    A kontraszt az egyik nagyon fontos tényezője a képminőségnek, de nem az egyetlen. Az 5.000-6.000:1 feletti natív kontraszt pedig már önmagában is egy egészen kiváló érték.

    Ahogyan írtam (már többször), én sem tekintem fejlődésnek azt, ha a tükröződésgátló, vagy éppen a betekintési szöget növelő réteg a kontrasztot csökkenti, ám a "betekintési szög mizéria", és a sok balga felhasználó, az ettől hangos fórumok (ez is) vitték el a gyártókat ebbe az irányba. Mert nem csak a Samsung döntött ezeknek a megoldásoknak az alkalmazásáról.

    Ami viszont vitathatatlan, hogy ez a tévé a piacon jelenlévő egyik legjobb megoldás a prémium készülékek között. A tulajdonságai, és a megjelenített képe alapján. Ezt az összes tesztelő megerősítette internetszerte.

    Hogy túlárazott, az viszont nem is kérdéses.

    "Fényerő van aki ki akarja égetni a szemét arra első osztályú!"

    Egy jó megjelenítő esetében a fényerő nem erről kell, hogy szóljon. :N A HDR tartalmak minél jobb ábrázolása érdekében, a panel teljes felületén a lehető legmagasabb fényerő a fontos.

    A teljesség igénye nélkül, pl. ennél a jelenetnél láthatod, hol, mikor, milyen tartalmaknál különösen számottevő a magas fényerő. (És az emlíett LCD tévék is még messze vannak a 4.000 nit-es "full area" fényerőtől, ami ideális volna.)

    A cél ugyebár valahol a jobb alsó sarokban (TCL R635) látható végeredmény.

    "Aquila non captat muscas."

  • Crus

    őstag

    válasz wallace 234 #53 üzenetére

    Q70R tulaj vagyok, kérdezzetek bátran... talán hamarosan válthatok 55"-ról feljebb, kiderült, hogy nekem ez kicsi, a nappali meg naaagy :DDD

    Annyit elmondanék róla, hogy a HDR témában mocsokjó, brutál nagy a fényerő, PC monitorként nyilván a büdös életben nem ég be, az input lagja szuper alacsony, van 120 Hz, PS4-el, X1X-el dettó lefolyik a kép, főleg HDR játékoknál, az upscalingje szerintem ebben az árkategóriában példás, sőt még Local Dimming is akad, ami a Q60R-ben nincs. Ja és az OLED-del ellentétben nincs black crush se.

    Ja és rongyos 330k körül ment amikor én vettem, ha jól tudom az utolsó példányok 300k körül találtak gazdára, a típus utódja viszont szarabb, igaz olcsóbb is :D

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

Új hozzászólás Aktív témák