Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kingabo

    őstag

    válasz kribe #129 üzenetére

    A smileyt elnézve Te nem hiszel ebben a használt objektíves dologban. :DDD Én se nagyon, csak reménykedek.

    Ránéztem most itt a használt piacra. Nyilván sok mindenre nem érdemes igazán következtetni, csak infó. Nx-hez van 3 objektív ebből 2 a kitobjektív... Ennél rosszabb a Nikon 1 és a Fuji, azokhoz most egyet se hirdetnek. Sonyhoz van 21 hirdetés, m4/3 (Pana+Oly) 12... (meg az egyébben is van 1-2 eltévedt).
    Az elérhető objektívek számát én nem nagyon tartom relevánsnak, az nx300 mellé (vagy hasonló szintű akármilyen gép mellé) nem hinném, hogy bárki is több száz ezres objektíveket venne. De ha van is ilyen, egyáltalán nem ez a jellemző.
    A 400k-s 16-50/F2-2.8 S-t is hozzácsapnám a listádhoz. :D

    Nekem eddig negyed millám van a rendszerben, egyhamar nem fogok váltani. A szintem, tudásomnak, elvárásaimnak tökéletesen megfelel. A plusz elérhető objektívekért meg túl sokat buknék az egészen.

    (#127) atothg
    Bocs, nem itt, hanem a szomszédban.

    (#127) sideburns
    Köszi :R

    (#130) cintula187
    Jól, sajnos. Minden gyártónál másként kommunikál a gép az objektívvel, a fordítást lehetetlen megcsinálni a rendszerek zártsága miatt (meg akkora méretben). Amilyen konverterek láttam eddig az nx-hez, azok mind csak a csatlakoztathatóságot oldják meg, jelet nem visznek át.
    Persze azóta lehet változott a helyzet, de nem hinném.

Új hozzászólás Aktív témák