Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • syl5

    őstag

    Sziasztok!
    Megjelent T-nél is az I5700, így el is olvastam gyorsan a tesztjét, és úgy látom elég jó vételnek tűnik a maga 50-55 ft-os árával.
    Az lenne a kérdésem azokhoz akik már vettek ilyen telefont, hogy mennyire jó a telefon, van-e esetleg valami nagyobb hibája, ami miatt nem ajánlanátok?
    Illetve az Andriod rendszer képes pdf, word, valamint ppt fájlok megjelenítésére? Vagy van hozzá valami kiegészítő program, ami lehetővé teszi ezt?
    Illetve most azon gondolkozok, hogy a Nokia E52-őt, vagy ezt a telefont vegyem. Szerintetek? Nagyon gáz élőben azok a piros betétek? Mert sztem egy 1x éves srácnál még elmegy, de feljebb már inkább az E52 a képek alapján, vagy nem? Bár ha a kinézettől el is tekintek, akkor hogy ha nincs különösebb nagyobb hibája, és ugyanolyan jól paraméterezhető, alkalmazásokkal bővíthető, mint a Symbian, akkor egyértelműen ez a jobb vétel. Az androidra is beszerezhetők ingyen hasznos alkalmazások?
    Valamint újjal való kezelése mennyire könnyű?
    A kameránál tényleg nincs semmi beállítás?
    Jah igen, és miért várjátok már annyira a 2.0-s android-ot? Ott már lesznek pl kamera beállítások is?
    Válaszokat előre is köszönöm!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Kakumix #1337 üzenetére

    Köszi a választ!

    És mik azok a sok kis hibák? Tudnál példát mondani?
    De azért együtt lehet ezekkel a kis hibákkal élni, nem? Végül is minden telefonnak, és minden műszaki cikknek vannak kisebb hibái.

    Valamint akkor az Android elég jól felszerelhető ingyenes programokkal is? Tehát nem csak a fizetős progik a hasznosak?

    "ujjal történő kezelése szerintem jó, bár a fizikai billentyűzet nekem hiányzik, mert így sokszor nyomok mellé." - mármint csak írás közben nyomsz mellé, vagy úgy általában?
    Nekem ez lesz az első érintős telefonom. Szerinted jól fogok tudni vele bánni? (Egy Samsung S5230 már volt a kezembe pár órát. Elejient elég nehezen kezeltem, de a végére már szinte nem is nyomtam félre.)

    És a képek, azok elég jók ugye?

    Valamint offline is lehet használni ugye? csak wifivel lenne online.

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz adomok #1340 üzenetére

    Köszönöm neked is a válaszokat!

    Azt hogy érted, hogy a telefon kényelmes és teljes körű használatához elengedhetetlen a net kapcsolat. Milyen funkcióktól esek el offline? Egyébként nem is sokat lenne offline, mert itthon is lesz majd wifi routerem, meg suliba is van.

    És akkor azt mondod, hogy egy az egybe veri a symbian-t?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

    Lenne még egy fontos kérdésem:
    A Wifi modul/kártya MAC címét le lehet kérdezni?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Plumpy #1371 üzenetére

    Köszi!

    Még annyi lenne, hogy van valami netes, vagy letölthető alkalmazás, ami szimulálja az Android-ot (1.5-öt, vagy 2.0-át)? Szívesen kipróbálnám még mielőtt megvenném a telefont.

    Valamint nem tudjátok, hogy hol kapható még ez a telefon T-n és Pannon-on kívül, ahol ki is van téve, és be is van kapcsolva, hogy ki lehessen próbálni?

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Sziasztok!

    Lenne még pár kérdésem a telóról:
    -a headset minősége milyen? Milyen a zenehallgatás a gyári headset-el? Ajánljátok a saját headset-el használni, vagy inkább mellé kell csapni egy pl Sennheisert?
    -equalizer hiánya mennyire fájó pont? Megfelelően szól a headset e nélkül is? illetve nem tudjátok a 2.0-ba lesz-e már equalizer?
    -a GPS ingyenes? tehát elindítom az IGO-t és már tudok is navigálni mobilnet nélkül?
    -autós tartó, plüss tok van kifejezetten ehhez a modellhez? vagy ezek a tartók, meg tokok szabványok? illetve mennyibe kerül egy vékony plüss tok, ami farmerbe is elfér?
    -a spica mennyire működik telefonként? tehát gondolok itt arra, hogy
    *az android figyelmeztet akkor is ha le van zárva a telefon, tehát ha sms-t kapok, akkor nem csak kirakja a kezdőképernyőre (valahol ezt olvastam) és csak akkor veszem észre, ha feloldom; ugyanígy elmulasztott hívásnál
    *vagy van-e egy olyan képernyő, ami a lezárás után csak az órát mutatja meg az esetleges elmulasztott sms-eket, hívásokat; mint pl nokiánál, SE-nél, stb..
    *stb.
    - valamint megoldható-e a teljes némítás(még a rezgés is) egy két kattintással; tehát ki lehet e valahogy küszöbölni a profilok hiányát? esetleg 2.0-ba lesznek-e profilok?
    - headset csatlakoztatásakor lenémítja magát automatikusan, vagy be lehet álítani?
    -a képek minősége mennyire jó? a tesztbe elég jó képek vannak, de egy két kép alapján nem mindig lehet megállapítani.

    Tehát tulajdonképpen én egy telefont szeretnék, annak minden előnyös, már megszokott funkciójával; ami képes viszonylag nagy képernyőn navigációra, netre, filmnézésre és jó minőségben zene hallgatásra; és nem egy mobil multimédia központot, amivel telefonálni is lehet. Hasonlatként Pl.: tehát Xbox-al is lehet filmet nézni, de közel nem olyan, mint egy erre tervezett lejátszóval. Tehát nem akarok abba a hibába esni, hogy megbánnám a telefon megvételét, mert nekem a hagyományos telefon funkciók is eléggé fontosak, valamint a naptár, és ébresztési funkciók, és az hogy egy két mozdulattal gyorsan le tudjam némítani, ne kelljen a menübe matatni e miatt. Tehát így is ajánlanátok a telefont?

    Válaszokat előre is köszönöm, és bocs a hosszúságért!

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz _Balou_ #1409 üzenetére

    _Balou_ & devast:
    Köszi a válaszokat!
    _Balou_
    Természetesen mobilos keretek között gondoltam jó minőségű képekre. Nem ezzel akarok művészi képeket csinálni, csak éppen a telefonja az embernél mindig nála van, és ha van egy jó pillanat, akkor azt szeretném jó képek formájában megörökíteni.
    A zenehallgatás meg azért fontos, mert két- három-négy-... hordozható eszközt elég kényelmetlen a mindennapokban magamnál hordozni, és mivel semmi technológiai különbség nincs az mp3 lejátszó, és a telefon zenelejátszója között, így elvárható, hogy megfelelő minőségben képes legyen hangkeltésre. Persze itt nem is igazán a telefon képességei (mert erre bizonyára képes), hanem inkább a headset, és a szoftver képességei a fontosak.
    Tehát ezért fontosok számomra ezek a funkciók, és ezek miatt akarok telefont, nem két-három- stb külön eszközt, és ezek elvárhatók egy telefontól.
    Egyébként nem értem, hogy miért kell rögtön kukacoskodni, szélsőséges értelemben értelmezni más szavait. Egyértelmű, hogy egy mobil kameráját, nem egy tükörreflexes géphez viszonyítom, csak annyit akarok, hogy ne totál homályos, fakó, stb képeket kapjak.
    Valamint ha valaminek hiányossága, hibája van, akkor azt el kell ismerni még akkor is ha a saját eszközünkről van szó; nem pedig szentségtörésnek venni, ha valaki megpróbálja ezeket feszegetni.

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Vagany #1429 üzenetére

    Én meg téged nem értelek, akinek fáj az, hogy más megnézi egy telefon kameráját, és minden számára fontos képességét, és csak olyan telefont választ, ami a saját igényeit maximálisan kielégíti. Még ha ezt nem is tudod elképzelni, hogy más pl a kamerát is figyelembe veszi, akkor sem kell vitázni ilyenen könyörgöm. mindenkinek másak az elvárási, más mindenki számára a fontos. Ilyenkor egész egyszerűen nem kell válaszolni, mint ahogy más is így tesz, olykor én sem szoktam más topicba olyan kérdésekre válaszolni, ami az én véleményem szerint felesleges kérdés/szempont.
    Ilyenkor más, aki egyetért velem az válaszol a kérdésre, mint ahogy többek között dussy is tette.
    Egyébként meg tényleg nagy különbségek vannak az apró mobil kamerák között, és jellemzően az okostelefonoknál, és sztem azért, mert amikor már szoftveresen nem nagy változások lesznek, akkor majd beleteszik az amugy már ma is meglévő jobb kamerákat, hogy fellendítsék az eladásokat. És ez az a dolog, ami miatt bosszantó, hogy pl. ott van a T-Mobile Pulse is, ami egy nagyon jó árú, sokat tudó okostelefon, de pocsék képeket csinál, rosszabbakat, mint a 3 éves k550i-m. Valamint e miatt keresi az ember a jobb kamerákkal szerelt telefonokat, mert ma már(és egyébként már jó pár éve) lehetséges az, hogy egy telefonnal készült képet feltegyen az ember egy közösségi oldalra, vagy akár ki is nyomtassa. Persze ezek a képek messze nem tökéletesek, de az emberi szem sem tökéletes, tehát ha a 5000*3000-es képet nem natív felbontáson nézed, akkor már nem olyan nagyok a látható különbségek egy kompakt fényképező képei, és jó mobil kamera képei között, persze megfelelő fényviszonyoknál.
    Másik oldalól meg már vannak nagyobb optikával szerelt telefonok is, amelyek ugyanolyan jól hordozhatók, mint vékonyabb társaik; és azok azért már tényleg jó képeket csinálnak.
    És tényleg az a lényege az egésznek, hogy ha látja az ember, hogy mire képes egy ugyanolyan kicsi optikai egy telefonban, akkor elvárja hogy ugyanolyan jól működjön a másikba is, mert egy tükörreflexes gépet nem hordozhat magával az ember állandóan, sőt továbbmegyek akár nyaralás során sem túl kényelmes egy ilyen nagy gépet(de még a kicsit se mindig) magával hordoznia az embernek.

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Karma #1485 üzenetére

    Ez komoly? Nem tud BT-n file-t küldeni, fogadni?
    Valaki mondja már el legyen szíves milyen ehhez hasonló hiányosságai vannak még a telefonnak. Miért nem ajánlanátok a telefont? :)

    [ Szerkesztve ]

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz Plumpy #1491 üzenetére

    Így hirtelen, ennyi-> :C
    Én nem tudom, hogy neked mi a bajod...
    Már az első hozzászólásomra is eléggé tűrhetetlen hangnembe válaszoltál. Mi van akkor ha már 1000x megkérdezték, és 1001x-re is megkérdezik? Semmi. Mondtam, hogy ha valami idegesít, akkor egész egyszerűen nem kell rá válaszolni, és kész. Úgy is vki válaszol majd rá, ha meg nem akkor nem, ilyen egyszerű.
    Arra meg már hogy "úgyis magas lesz neked" nem is válaszolok csak annyit, hogy ez csakis téged minősít...
    Az elvárásaimról meg annyit, hogy nem azok a maximálisak, hanem azokat akarom maximálisan kielégíteni. A kettő nem ugyanazt jelenti, és most következhetnének a te idézett szavaid...

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés