Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bekes.andras

    tag

    Küldeném mindenkinek, akik előttem irkáltak.

    Nekem egy 55UH6900-es van, nincs benne 3D, mert mindig is halott ötletnek tartottam, a 4k-ban több fantáziát látok.

    A HD korszak elterjedése előtt az volt a kérdés, minek HD TV? Most már van HD tartalom jó ideje...
    Lesz majd 4k-s is. Ellenben ennek a képe jobb még így is, mint a sima "HD" képe. Ráadásul nem volt a tavalyi vásárláskor nagy árkülönbség a normál HD-s TV-khez képest. (MM-ben mindenki bátran alkudjon)

    Én minden digitális szűrést kikapcsoltam, innentől kezdve mindegy, hogy a marketing mekkora képfrissítési frekvenciát hirdet.

    A TV jó, erre nem is térnék ki, de van sok olyan dolog, ami egy idő után zavaró, illetve megkérdőjelezhető, és erről senki nem ír. Jöjjenek ezek felsorolásszerűen, nem fontossági sorrendben.

    - Idegesítően lassú a menükezelés, és szaggat is. Nem hiszem el, hogy a hardver ne lenne képes gyorsabb, és közvetlenebb műveletekre.

    - A CI+-os kártya kezelésén volna mit még javítani.

    - Viszonylag sűrűn van frissítés a TV-re! Ez pozitív.

    - Az irányítók jók, de a pointert nem minden program támogatja.

    - Az okos része egy vicc. Ezt komolyan mondom! Bárki, aki okos TV-t szeretne vásárolni, az jobb, ha tudja ezt. Nem voltak nagy elvárásaim, HTPC-t használok mellette, de ez így ebben a formában tényleg nagyon gagyi. A PLEX, az HBOGO, esetleg a Skype és a YouTube, Vimeo, Spotify stb. natív programjain kívül gyakorlatilag értelmetlen hülyeségek vannak, és nagyon nem is erőltetik meg magukat a fejlesztők. Az Angry Birds nálam nincs jelen, szerintem a 7500-ön sincs, nem tudom miért említették a cikkben.

    - Nincs direkt file elérés, se Samba, se CIFS, semmi. Csak DLNA-n keresztül. Ez a 4k-s videók esetén nem minden esetben tolerált. Vagyis pendrive-on üzembiztosabb a dolog, a lokális lejátszási lehetőség pedig inkább kellemetlen, mint forradalmi.

    - Az eddigi 4k-s tartalmak valóban túlnyomó részt image filmek, és demo anyagok voltak. Azokat nézve szerintem senki nem húzná a száját.

    - Az első NVIDIA 4k-s GPU a 650, ez korlátozott (30Hz) képességekkel, képes natív 4k-s felbontásban működni.

    - Az első 60Hz-es 4-ks NVIDIA GPU pedig a 650 Ti Boost, de csak Display porton keresztül.

    Hirtelen ennyi jutott eszembe, ezek nem eget rengető dolgok, de lehet, hogy valakinek segít a döntésben.

    Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

Új hozzászólás Aktív témák