Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz .mf #48 üzenetére

    Itt az volt az alap allitasom, amire lehurrogtak, hogy en mit kepzelek, hogy egy atlag nyugatinak 2 napi bere az 250 dollar.

    Erre beirjak, hogy egy fizikai/or/buszsofor bevandorlo eszakon mennyit keres.

    20-22K-val nyogvenyelosen lehet valoban ott elni (gyerekkel, hazzal, autoval), 37-40K korul lottek be a minimumot, amibol egy csalad nelkulozes nelkul megelhet (ez fejenkent ugye 18.5-20K).

    De mint mondtam, a fenti pelda nem az atlag nyugati. 32000 Londonban nem sok, az atlag jovedelem 27000K, de abban mindenki benne van.

    Ez alapjan az atlag brutto kereset 100 font/nap. Ebben nincsenek benne a brutalis segelyek, amik felhuzzak azokat akik atlag alatt vannak (ha jol remlik akkor 80K household income-ig adnak penzt).

    Nem erzem hogy annyira melle lottem volna.

    Egy olyan tarsadalomban, ahol egy 1000-1200-1500 fontos Macbook/Macbook Air elerheto fogyasztoi termek, ott egy 200 fontos Chromebook, ami lefedi a user igenyeinek a 90%-at az bizony igen utos lehet.

    Az eredeti kommentemben az Apple fenyegetettseget probaltam erzekeltetni. A birminghami buszsofor ebbol a szempontbol nem annyira relevans. Itt azt kell elkepzelni, hogy jovore, amikor ugyanez kijon vekonyabban, akkor apu nehezen tudja majd megindokolni maganak (es a bankkartyajanak), hogy miert vegyen a csaladnak Apple termeket fejenket 1000 fontert, amikor Chromebookbol vehet mindenkinek, es a teljes vasarlas meg mindig olcsobb mint a legcsutkabb MacBook Air.

    Mert lehet hogy az Apple store a Westfield kozepen van, de minden Applestore korbe van aknazva mobilos uzletekkel, es egy szaros 200 fontos laptoppal kockazat nelkul tarthatnak is raktaron. Mert ne feledjuk, ebbe mar bejelentettek a SIM foglalatos verziot, MacBookbol meg momentan nincs hirbe sem.

    Es apu a megtakaritasbol meg vehet maganak egy Retinas MacBookot :DDD

    Nyilvan ez egy sarkitott pelda. Es nyilvan van mar iPad a csaladban. Vagy a gyerek (sajat) iPadet akar. Es nem tudjuk az iPad mini arat. Ezek utan en nem tennem sokkal 250 dollar fole.

    De egy biztos: ilyen aron, egy szexibb kulsovel ez a termek lehet hogy nem lesz csucs laptop, de nehezebben nyomja le egy MacBook Air / Ultrabook arat az ember a torkan ez utan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák