Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Szimmanó #410 üzenetére

    1. Számos kérdésre ad választ
    2. "Ami aggaszt: az első napon a telepítések miatt kb. 90 GB adatmennyiség írása történt meg, az SSDOK tool szerint a Wear Level Count már 6 óra használat után 98 / 100.
    Ugyanez a Sentinelben és a Crystal DiskMarkban 14-es érték."

    14-es érték nem lehet. Ha nem vagy tisztában a SMART adatok jelentésével, akkor ne vonj le belőle következtetést, mert abból születnek az ilyen butaságok, mint 1hogy 4-en van az MWI egy új meghajtón...
    Hard Disk Sentinel-el kell ránézni a meghajtóra és a szöveges értékelést elolvasni, nem pedig a SMART adatokat megpróbálni értelmezni... :N

    A 100/98 az a már-már megszokottá váló Samsung FW bug(legalábbis én annak tartom). Amire eddig ráhúztam ezt az új FW-t, ott mindegyik esetben vagy 1-el csökkentette az MWI értékét (új meghajtókról van szó minden esetben), vagy 98-ra állította...
    Majd javítják, ha akarják, ha meg nem, nekem úgy is jó, egy biztos: ha a progim 98-t jelenít meg, akkor az MWI 98-on is áll. :K (ez nem jelenti viszont azt, hogy az SSD egészségi állapota ne lenne kiváló, mert a progim nem elemzi/értelmezi/hasonlítja össze stb a teljes SMART infó értékeit, ergo nem egészségi állapotot közöl. Ahhoz Hard Disk Sentinel kell.)

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák