Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Möhe #26 üzenetére

    Van ilyen, hogy LCD fan, aki annak örül, ha a plazmának kampec?
    Ez tényleg ennyire "vallási" kérdés?

    Én azt gondolnám, hogy csak annyi, hogy ha akarok tévét venni, akkor mérlegelem a technológiák előnyeit, hátrányait, és az alapján választok.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Möhe #118 üzenetére

    Hát, lehet, hogy házimozi témában szakavatott az illető, de a 3D-ben nem nagyon van otthon akkor... Ugyanis, a térélmény "erőssége", azaz hogy mekkora mélységek és méretek jelennek meg, az szabályozható dolog! Lásd parallaxis. A 3D mozifilmeket alapvetően mozis vetítésre szánják és ennek megfelelően állítják be ezt. Általában módosítás nélkül kerül Blu-rayre, így alapból minden annyival kisebb lesz (mert így "fogyaszthatóbb" a 3D-hez még nem túlzottan szokott közönségnek is, mert így különösebb gyakorlat nélkül is rendesen látják a 3D-t).

    Csakhogy! Pl. a PC-s Stereoscopic Playerben állítható a parallaxis! Ez egyszerűen annyi, hogy beállítható az alap "eltolás" a két nézet között. Nem tudom, hány 3D tévén és/vagy Blu-ray playeren állítható, de alapvető funkciónak kellene lennie! Kis módosítással máris minden 5x nagyobbnak és mélyebbnek tűnik! Akár a 23"-es monitoromon is hatalmas tereket tudok így megjeleníteni (itt anaglifben, de az most mindegy)!

    (#120) StLui: Már írtam: ekkora méretekben egyelőre évről-évre csak esnek az árak. Más szóval, nem olcsóbb volt az előző, hanem éppen, hogy sokkal drágább.

    Megjegyzem, szerintem az összes méretben csökkennek az árak, azonos tudást nézve.

Új hozzászólás Aktív témák