Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ceia

    őstag

    Engem csak a full hd játék érdekel, tuning szintén nem izgat. Bohóckodjon aki akar, én már kinőttem belőle. Nézzük csak a paramétereket.. Ha jól értem:

    i5-7400
    Alapórajel 3000
    Turbo egy magra 3500
    6MB smart cache

    1300X
    Alapórajel 3500
    Turbo egy magra 3700
    L2 cache 2MB, L3 cache 8MB

    Annak ellenére, hogy az 1300X-nek több paraméterben is előnye van, az i5-7400 így is odavág neki pár tesztben. Nekem úgy tűnik, hogy nyers erőben még mindig jobb az Intel :R Én az i5-öt választanám a tesztben szereplők közül. Mindazonáltal elismerés illeti az AMD-t, 2017-re csak sikerült valami használhatót is összehozni, jó cpu + jó hűtő! Még mindig nem hiszem el :N

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    (#577) Gyuri27 Ha a teljesítmény kb. ugyanaz, az 1300X jobb paraméterei miatt még akkor is egy kicsit gáz az AMD-nek, de ráadásul van úgy, hogy az i5-7400 a jobb. Nem árakról van szó, paraméterekről. Magasabb órajel, több cache. Az 1500X-et én is inkább választanám az i5-7400 helyett, de i5-7500 helyett már nem biztos.

    (#578) snecy20 Nem tudom, de kell a tuningos cpu + lap + hűtő, aztán lehet állítgatni az órajelet és a feszültséget, majd tesztelgetni, stabil-e.. ez nem az én stílusom. Különben ha összeadjuk a tuningos cpu + lap + hűtő árát, kapunk erősebb processzort olcsóbb lappal és gyári hűtővel és akkor nincs macera. ;)

    (#579) Raymond A tesztben szereplők közül választanám az i5-7400-at.

    Veszek i5-6500-at aprón 40-ért. Ezt nem veri árban a Ryzen és tökéletes amire kell, maximum FHD játékra fogom használni, vagy annál kisebb dolgokra. Ennyiért ez a legjobb, az 1300X gyengébb nála.

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák